FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Václav Procházka: S Plzní se dá hrát

28.02.2018 | Redakce

V Plzni prožil parádní časy, ale teď se ofenzivní mašinerii Západočechů bude snažit brzdit z pozice stopera Baníku. Pro Václava Procházku bude duel s Viktorií nepochybně pikantní. „Těším se na to a pokusíme se Viktorku překvapit třeba taky jako Jihlava,“ prohlásil třiatřicetiletý obránce Baníku.

Plzeň do Ostravy přijede po porážce s Jihlavou asi řádně namotivovaná.

Asi nikdo nepočítal, že by s Jihlavou prohráli. Je to nečekaný výsledek, který ale i nám ukazuje, že to může jít. Doufám, že odvedeme takový výkon, abychom získali tři body.

Na co si dát pozor?

Ani nechci jmenovat hráče a individuality. Musíme se věnovat spíše celému týmu. Teďka jsme viděli, že Plzeň může prohrávat a pak má i trošku svázané nohy. Dá se proti nim hrát. Musíme odvést takový výkon, abychom jen nebránili, ale snažili se udělat i tlak, a věřit, že ten zápas zvládneme.

Jak hodnotíte úvodní dva jarní zápasy Baníku?

Stoprocentně jsme chtěli začít lépe. Proti Slovácku jsme chtěli začít vítězstvím, očekávání byla velká, ale ten zápas se nám nepovedl. Chtěli jsme to napravit v Teplicích. Tam už ten zápas vypadal daleko líp z naší strany. Mohli jsme si odvézt tři body, musíme brát i jeden, ale určitě se od toho zápasu můžeme odrazit. Máme dvanáct zápasů před sebou. Věřím týmu, který tu je.

Sledujete bodovou vzpouru týmů ve vašem nejbližším okolí?

Ty výsledky nám moc nenahrávají. Týmy zespodu uhrávají body, navíc proti soupeřům, proti kterým se to nečekalo. Ale my se nemůžeme dívat na ostatní. Teď je to o nás a o tom, abychom sami začali získávat body. Nikdo jiný je za nás neuhraje. Musíme začít bodovat a nejlíp hned v tom dalším zápase, i když proti nám bude stát Plzeň.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA