st 15.5.2019
A-tým

Václav Procházka: Nic nevzdáváme. Ani proti Slavii

Mohl se stát v závěru utkání s Libercem hrdinou. Velký tlak, který si Baník ve snaze vyrovnat stav utkání vytvořil, a během něhož byl několikrát v rozmezí několika desítek vteřin blízko gólu, korunoval nebezpečnou střelou přes hlavu. Ta ale trefila břevno, a tak se Václav Procházka, stejně jako celý Baník musel nakonec vyrovnat s porážkou 0:1.

Kde hledat hlavní příčinu trochu nečekané porážky s Libercem?

Nevstřelili jsme gól. I když si myslím, že první poločas byl z naší strany dobrý. Měli jsme tam dobré příležitosti a myslím si, že jsme Liberec ani k ničemu nepustili. Ve druhé půli už se to vyrovnalo. Ke konci tam byla od nás trochu nervozita. Bohužel jsme dostali gól z ničeho. Ze standardky pět minut před koncem. A to ten zápas bohužel rozhodlo.

Co se v kritické situaci stalo? 

Mara tam vyplul sám. Nejdřív se to tam jednou odrazilo a podruhé už tam byl sám. Trefil to "z jedné" a s tím už se nedalo nic dělat. Nebyl dobře pokrytý.

Šancí měl Baník několik a gól vstřelit rozhodně mohl. Co bylo důvodem, že se tak nestalo? Smůla? 

Asi se to všechno sešlo. Nedali jsme gól, nemůžeme chtít vyhrát. I když na konci tam nějaká smůla byla. Bohužel...

Baníku se ve finálové části FORTUNA:LIGY nedaří. Proč podle vás?

Jsou to těžké zápasy, ale před zápasem s Libercem jsme si věřili, že ho doma zvládneme. Bohužel se to nepodařilo. Nic ale nevzdáváme. Teď máme další zápas doma. Sice proti Slavii, ale já věřím, že doma už takhle prohrávat nebudeme. Předtím jsme ty zápasy zvládali, dávali jsme góly a vítězili jsme. Proti Liberci se to tak bohužel sešlo a stalo se nám to v asi nejdůležitějším zápase nadstavby.

Baník sužuje velká absence důležitých hráčů. V utkání s Libercem přišla další ztráta, kvůli kartám nebude moci hrát Arťom Mešaninov...

To nás bohužel trochu ubíjí. Pokaždé nám vypadne nějaký hráč a teď je nás už asi jenom dvanáct. Kluci z juniorky to doplní a možná někteří z nich dostanou šanci.

30
Jiří
Letáček
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
3
Muhammed
Sanneh
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
96
Eneo
Bitri
18
Robert
Mišković
13
Daniel
Smékal
5
Jiří
Boula
24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
22
Filip
Kaloč
1
Martin
Hrubý
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
7
Karel
Pojezný
26
Muhamed
Tijani
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
17
Michal
Frydrych
33
Eldar
Šehić
8
Srdjan
Plavšić
11
Nemanja
Kuzmanović