st 15.5.2019
A-tým

Václav Procházka: Nic nevzdáváme. Ani proti Slavii

Mohl se stát v závěru utkání s Libercem hrdinou. Velký tlak, který si Baník ve snaze vyrovnat stav utkání vytvořil, a během něhož byl několikrát v rozmezí několika desítek vteřin blízko gólu, korunoval nebezpečnou střelou přes hlavu. Ta ale trefila břevno, a tak se Václav Procházka, stejně jako celý Baník musel nakonec vyrovnat s porážkou 0:1.

Kde hledat hlavní příčinu trochu nečekané porážky s Libercem?

Nevstřelili jsme gól. I když si myslím, že první poločas byl z naší strany dobrý. Měli jsme tam dobré příležitosti a myslím si, že jsme Liberec ani k ničemu nepustili. Ve druhé půli už se to vyrovnalo. Ke konci tam byla od nás trochu nervozita. Bohužel jsme dostali gól z ničeho. Ze standardky pět minut před koncem. A to ten zápas bohužel rozhodlo.

Co se v kritické situaci stalo? 

Mara tam vyplul sám. Nejdřív se to tam jednou odrazilo a podruhé už tam byl sám. Trefil to "z jedné" a s tím už se nedalo nic dělat. Nebyl dobře pokrytý.

Šancí měl Baník několik a gól vstřelit rozhodně mohl. Co bylo důvodem, že se tak nestalo? Smůla? 

Asi se to všechno sešlo. Nedali jsme gól, nemůžeme chtít vyhrát. I když na konci tam nějaká smůla byla. Bohužel...

Baníku se ve finálové části FORTUNA:LIGY nedaří. Proč podle vás?

Jsou to těžké zápasy, ale před zápasem s Libercem jsme si věřili, že ho doma zvládneme. Bohužel se to nepodařilo. Nic ale nevzdáváme. Teď máme další zápas doma. Sice proti Slavii, ale já věřím, že doma už takhle prohrávat nebudeme. Předtím jsme ty zápasy zvládali, dávali jsme góly a vítězili jsme. Proti Liberci se to tak bohužel sešlo a stalo se nám to v asi nejdůležitějším zápase nadstavby.

Baník sužuje velká absence důležitých hráčů. V utkání s Libercem přišla další ztráta, kvůli kartám nebude moci hrát Arťom Mešaninov...

To nás bohužel trochu ubíjí. Pokaždé nám vypadne nějaký hráč a teď je nás už asi jenom dvanáct. Kluci z juniorky to doplní a možná někteří z nich dostanou šanci.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
99
Ladislav
Almási
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
33
Ondřej
Kukučka
21
Jiří
Klíma
4
Yira
Sor
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
23
Jaroslav
Svozil
8
Jaroslav
Harušťák