st 29.8.2018
A-tým

Václav Procházka: Nebyl to lehký zápas

Baník v Uničově splnil roli favorita. Ale proti nepříjemnému soupeři z MSFL čekal na vysvobozující úder hodinu hry. „Trochu jsme to zkomplikovali nevyužitím nějakých šancí v úvodu,“ řekl stoper Václav Procházka, který sám hned zkraje utkání trefil po rohu břevno.

Jaké to bylo utkání z vašeho pohledu?

Nebyl to lehký zápas. Šancí bylo, myslím, celkem dost, ale je potřeba je proměnit. My jsme to v úvodu nedokázali. A když s vámi soupeř dlouho drží vyrovnaný stav, samozřejmě ho to povzbudí. Naštěstí se nám to podařilo dvakrát ve druhé půli, i když ještě těsně předtím jsme za stavu 0:0 přežili šanci Uničova. Ale máme postup, to je podstatné.

Domácí si přesto ve druhém poločasu dokázali vytvořit několik šancí.

V závěru jsme to málem trochu zdramatizovali. Hráli jsme trochu lehkovážně a musel nás podržet Buďa, který sice dlouho nechytal, ale ukázal, že má formu a že je na něj spolehnutí. Je dobře, že aspoň hrajeme poháry, a hráči, kteří tolik nenastupují mají možnost hrát. I v poháru chceme být úspěšní.

Od středy už přepínáte myšlenky znovu na ligu. V sobotu hrajete v Liberci, jaký zápas očekáváte?

Osobně jsem Liberec v sezoně ještě neviděl. Ale teď nás čeká taktická příprava, trenéři to mají zmáknuté, ukážou nám to a podrobně rozeberou na videu. Dobře se připravíme jako na ostatní týmy. Liberec většinou zvládá domácí zápasy. My si ale věříme, nemáme co ztratit, pořád jdeme nahoru a musíme v tom pokračovat. 

26
Muhamed
Tijani
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
3
Muhammed
Sanneh
30
Jiří
Letáček
1
Martin
Hrubý
4
Martin
Chlumecký
25
Jiří
Fleišman
33
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
7
Karel
Pojezný
20
Jakub
Pokorný
13
Daniel
Smékal
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka