čt 19.9.2019
A-tým

Václav Procházka: Musíme dobře bránit

Obranu Baníku v neděli čeká pořádná prověrka. Popasovat se, a pokud možno, eliminovat aktuálně nejlepší ligový útok – Boleslav za devět kol nastřílela 21 gólů. „Statistiky mají opravdu velmi dobré. Šancí mívají tolik, že ty góly prostě pak dávají,“ řekl Václav Procházka.

Co říkáte na ofenzívní sílu soupeře?

Statistiky mají opravdu velmi dobré. Těch šancí si vytvoří v utkání tolik, že pak ty góly prostě dají. Mají vpředu dva kvalitní útočníky. Komličenko má velké sebevědomí. Budeme se snažit neobdržet žádný gól. Musíme dobře bránit celý mančaft a ve vápně si dát pozor na oba útočníky, což je práce hlavně nás, obránců.

Čemu přičítáte nevídanou střeleckou formu Komličenka?

Měl skvělou loňskou sezonu a chytil začátek té letošní. Když to tam padá, tak ten útočník pak má sebevědomí a na Komličenkovi je to hrozně vidět. Zatím mu to hodně střílí. Boleslav ale není jen o něm. Je tam Matějovský, Bucha, kteří šance vytváří. Ten tým je kompaktní.

Baníku to dlouhodobě na Boleslav moc nejde. Jak si pamatujete poslední zápasy vy?

Vybavuji si samozřejmě nejvíc ten poslední, kdy Boleslav už byla v dobré formě. Měli už rozehraného Komličenka, teď ještě posílili, ten mančaft se lepší. Vždy jsem je bral jako tým, který hraje o Evropu, měli vždy ambice, teď mají dvě dobré sezony a potvrzují to i letos.

24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
3
Muhammed
Sanneh
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
33
Eldar
Šehić
4
Martin
Chlumecký
19
David
Lischka
13
Daniel
Smékal
30
Jiří
Letáček
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
5
Jiří
Boula
20
Jakub
Pokorný
29
Ladislav
Takács
21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
17
Michal
Frydrych
26
Muhamed
Tijani
7
Karel
Pojezný