čt 19.9.2019
A-tým

Václav Procházka: Musíme dobře bránit

Obranu Baníku v neděli čeká pořádná prověrka. Popasovat se, a pokud možno, eliminovat aktuálně nejlepší ligový útok – Boleslav za devět kol nastřílela 21 gólů. „Statistiky mají opravdu velmi dobré. Šancí mívají tolik, že ty góly prostě pak dávají,“ řekl Václav Procházka.

Co říkáte na ofenzívní sílu soupeře?

Statistiky mají opravdu velmi dobré. Těch šancí si vytvoří v utkání tolik, že pak ty góly prostě dají. Mají vpředu dva kvalitní útočníky. Komličenko má velké sebevědomí. Budeme se snažit neobdržet žádný gól. Musíme dobře bránit celý mančaft a ve vápně si dát pozor na oba útočníky, což je práce hlavně nás, obránců.

Čemu přičítáte nevídanou střeleckou formu Komličenka?

Měl skvělou loňskou sezonu a chytil začátek té letošní. Když to tam padá, tak ten útočník pak má sebevědomí a na Komličenkovi je to hrozně vidět. Zatím mu to hodně střílí. Boleslav ale není jen o něm. Je tam Matějovský, Bucha, kteří šance vytváří. Ten tým je kompaktní.

Baníku to dlouhodobě na Boleslav moc nejde. Jak si pamatujete poslední zápasy vy?

Vybavuji si samozřejmě nejvíc ten poslední, kdy Boleslav už byla v dobré formě. Měli už rozehraného Komličenka, teď ještě posílili, ten mančaft se lepší. Vždy jsem je bral jako tým, který hraje o Evropu, měli vždy ambice, teď mají dvě dobré sezony a potvrzují to i letos.

33
Eldar
Šehić
6
Daniel
Tetour
18
Robert
Mišković
10
Matěj
Šín
1
Martin
Hrubý
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
7
Karel
Pojezný
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
96
Eneo
Bitri
16
Jan
Laštůvka
8
Srdjan
Plavšić
25
Jiří
Fleišman
29
Ladislav
Takács
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
13
Daniel
Smékal
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
30
Jiří
Letáček
3
Muhammed
Sanneh