čt 19.9.2019
A-tým

Václav Procházka: Musíme dobře bránit

Obranu Baníku v neděli čeká pořádná prověrka. Popasovat se, a pokud možno, eliminovat aktuálně nejlepší ligový útok – Boleslav za devět kol nastřílela 21 gólů. „Statistiky mají opravdu velmi dobré. Šancí mívají tolik, že ty góly prostě pak dávají,“ řekl Václav Procházka.

Co říkáte na ofenzívní sílu soupeře?

Statistiky mají opravdu velmi dobré. Těch šancí si vytvoří v utkání tolik, že pak ty góly prostě dají. Mají vpředu dva kvalitní útočníky. Komličenko má velké sebevědomí. Budeme se snažit neobdržet žádný gól. Musíme dobře bránit celý mančaft a ve vápně si dát pozor na oba útočníky, což je práce hlavně nás, obránců.

Čemu přičítáte nevídanou střeleckou formu Komličenka?

Měl skvělou loňskou sezonu a chytil začátek té letošní. Když to tam padá, tak ten útočník pak má sebevědomí a na Komličenkovi je to hrozně vidět. Zatím mu to hodně střílí. Boleslav ale není jen o něm. Je tam Matějovský, Bucha, kteří šance vytváří. Ten tým je kompaktní.

Baníku to dlouhodobě na Boleslav moc nejde. Jak si pamatujete poslední zápasy vy?

Vybavuji si samozřejmě nejvíc ten poslední, kdy Boleslav už byla v dobré formě. Měli už rozehraného Komličenka, teď ještě posílili, ten mančaft se lepší. Vždy jsem je bral jako tým, který hraje o Evropu, měli vždy ambice, teď mají dvě dobré sezony a potvrzují to i letos.

12
Tomáš
Rigo
99
Ladislav
Almási
10
Matěj
Šín
4
Robert
Mišković
21
Jiří
Klíma
32
Paixao da Silva
Ewerton
35
Jakub
Markovič
70
David
Fadairo
1
Martin
Hrubý
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
30
Jiří
Letáček
26
Filip
Blažek
77
Gigli
Ndefe
15
Patrick
Kpozo
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
13
Samuel
Grygar
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
7
Karel
Pojezný
37
Matej
Madleňák
19
David
Lischka
9
David
Buchta
11
Eldar
Šehić
20
Abdullahi
Tanko