út 9.2.2021
Aktuální zprávy

Václav Brabec: Změnu trenéra jsme neřešili

Několik nepodložených spekulací a také nepravd zaplnilo v posledním období tuzemský mediální prostor. Týkají se především spekulací o údajném jednání Baníku s jiným trenérem pro A-tým a také údajného znovuzahájení jednání o přestupu Patrizia Stronatiho do maďarského Puskáse. „Cítím, že je potřeba uvést některé věci na pravou míru,“ uvedl majitel klubu Václav Brabec.

Baník byl v minulých dnech intenzivně spojován se spekulacemi, které se týkaly možného příchodu trenéra Pavla Vrby. Oslovil Baník Pavla Vrbu s konkrétní nabídkou?

Neoslovil. S Pavlem Vrbou jsem v přátelském kontaktu, občas si napíšeme, občas si zavoláme, někdy se i setkáme.  Konkrétně o jeho nynějším nástupu do Baníku jsme spolu nejednali. Ani před jeho nástupem do Sparty, ani po něm. V rozhovoru pro deník Sport jsem zhruba před dvěma týdny řekl, že věřím, že čas trenéra Pavla Vrby v Baníku ještě někdy v budoucnu přijde. To samozřejmě platí. Ale ve stejném rozhovoru jsem také uvedl, že jsem trenéru Kozlovi slíbil čas, a ten mu také dám. Totéž jsem pak zopakoval i pro Moravskoslezký deník. Na tom se od té doby za tak krátkou dobu sotva mohlo něco změnit. Takže opakuji, trenér Vrba od Baníku v této chvíli nabídku nedostal, informace, které tvrdí opak, jsou nepravdivé.

Další mediální spekulace se týkaly údajného znovuzahájení jednání mezi Baníkem a maďarským Puskásem o přestupu Patrizia Stronatiho ještě v tomto přestupním termínu.

Na našem postoji se absolutně nic nezměnilo. Patrně proto, že v Maďarsku se také chýlí ke konci přestupní termín, Patriziův agent nás v minulém týdnu pouze informoval o tom, že zájem Maďarů trvá. A současně vznesl dotaz, zda se něco naopak nezměnilo na našem postoji. Odpověděl jsem ve stejném duchu jako dříve - tedy zamítavě. Není pravda, že by se znovu otevřela nějaká jednání mezi Baníkem a Puskásem, a pro tuto chvíli platí, že žádná jednání ani neprobíhají.

96
Eneo
Bitri
5
Jiří
Boula
23
Jaroslav
Svozil
13
Daniel
Smékal
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
33
Eldar
Šehić
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
7
Karel
Pojezný
24
Jan
Juroška
8
Srdjan
Plavšić
25
Jiří
Fleišman
30
Jiří
Letáček
3
Muhammed
Sanneh
14
Petr
Jaroň
26
Muhamed
Tijani
10
Matěj
Šín
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
18
Robert
Mišković
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović