út 9.2.2021
Aktuální zprávy

Václav Brabec: Změnu trenéra jsme neřešili

Několik nepodložených spekulací a také nepravd zaplnilo v posledním období tuzemský mediální prostor. Týkají se především spekulací o údajném jednání Baníku s jiným trenérem pro A-tým a také údajného znovuzahájení jednání o přestupu Patrizia Stronatiho do maďarského Puskáse. „Cítím, že je potřeba uvést některé věci na pravou míru,“ uvedl majitel klubu Václav Brabec.

Baník byl v minulých dnech intenzivně spojován se spekulacemi, které se týkaly možného příchodu trenéra Pavla Vrby. Oslovil Baník Pavla Vrbu s konkrétní nabídkou?

Neoslovil. S Pavlem Vrbou jsem v přátelském kontaktu, občas si napíšeme, občas si zavoláme, někdy se i setkáme.  Konkrétně o jeho nynějším nástupu do Baníku jsme spolu nejednali. Ani před jeho nástupem do Sparty, ani po něm. V rozhovoru pro deník Sport jsem zhruba před dvěma týdny řekl, že věřím, že čas trenéra Pavla Vrby v Baníku ještě někdy v budoucnu přijde. To samozřejmě platí. Ale ve stejném rozhovoru jsem také uvedl, že jsem trenéru Kozlovi slíbil čas, a ten mu také dám. Totéž jsem pak zopakoval i pro Moravskoslezký deník. Na tom se od té doby za tak krátkou dobu sotva mohlo něco změnit. Takže opakuji, trenér Vrba od Baníku v této chvíli nabídku nedostal, informace, které tvrdí opak, jsou nepravdivé.

Další mediální spekulace se týkaly údajného znovuzahájení jednání mezi Baníkem a maďarským Puskásem o přestupu Patrizia Stronatiho ještě v tomto přestupním termínu.

Na našem postoji se absolutně nic nezměnilo. Patrně proto, že v Maďarsku se také chýlí ke konci přestupní termín, Patriziův agent nás v minulém týdnu pouze informoval o tom, že zájem Maďarů trvá. A současně vznesl dotaz, zda se něco naopak nezměnilo na našem postoji. Odpověděl jsem ve stejném duchu jako dříve - tedy zamítavě. Není pravda, že by se znovu otevřela nějaká jednání mezi Baníkem a Puskásem, a pro tuto chvíli platí, že žádná jednání ani neprobíhají.

9
David
Buchta
33
Ondřej
Kukučka
18
Tomáš
Zajíc
20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
16
Jan
Laštůvka
12
Radovan
Murin
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
17
Muhammed
Sanneh
13
Roman
Potočný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
6
Daniel
Tetour
5
Adam
Jánoš
7
Ondřej
Chvěja
22
Filip
Kaloč
4
Yira
Sor
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
8
Jaroslav
Harušťák