čt 23.5.2019
Aktuální zprávy

Václav Brabec: Některé věci mě zklamaly

Byl to zážitek pro celý Baník. Účast ve finále MOL Cupu. Vyprodaný stadion, skvělí fanoušci v ochozech. Největší úspěch, jehož Baník za éry majitele Václava Brabce dosáhl. Není divu, že majitel klubu pocítil po utkání navzdory porážce nutnost jít se o zážitek podělit s fanoušky před tribunu „Sever“. Stejně intenzivně však považuje za nutné vyjádřit se k několika okolnostem, které finálové utkání provázely.

Jak jste si finálový zápas užil?

Bylo to hodně emotivní utkání. Byli jsme blízko úspěchu. Musím uznat kvalitu soupeře. Slavia je aktuálně nejsilnější tým české ligy a na hřišti to zkrátka bylo poznat. Nemůžu našim hráčům upřít maximální snahu a bojovnost. Myslím si, že do toho dali vše. Velkým zážitkem pro mě bylo to, co předvedli naši fanoušci v ochozech stadionu. Bohužel jsem si z toho utkání odnesl i negativní dojmy.

Z čeho plynuly?

Naprosto neuvěřitelné je pro mě vyloučení Milana Baroše. To, k čemu se rozhodčí v té chvíli snížili, je pro mě zcela nepochopitelné. Za co byl Milan Baroš vyloučen? Za to, že z frustrace, které rozumím, protože plynula z velmi přísně nařízené penalty, bouchnul do přilepené cedulky, která odletěla? Opravdu je to důvod k vyloučení? Milan nezničil žádné zařízení. Jen naštvaně bouchnul do cedule, které byla na lavičce přilepená. A ta odletěla. Já viděl na hřišti řadu tvrdých zákroků, v nichž šlo o zdraví. Obešly se bez karty. Viděl jsem hráče, jak zblízka vztekle řve na rozhodčího, bez karty. A pak dostane Milan Baroš červenou za to, že na lavičce naštvaně bouchne do cedule? Milan Baroš se na tento zápas chystal několik týdnů, během kterých doléčoval zranění. Těšil se. Ten zápas mohl být možná jakýmsi vyvrcholením jeho kariéry. Na lavičce to prožíval, emoce jsou přece úplně přirozené. Zvláště v takovém utkání. Bouchnul do cedule, kterou měl nad sebou. Byla přilepená, odletěla. A dostal červenou kartu. Bohužel se nemohu zbavit jednoho silného dojmu.

Jakého?

Rozhodčí nás několika verdikty výrazně poškodil. Penalta neměla být odpískána. Při jejím zahrávání navíc hráč Slavie vběhnul do pokutového území, měla být tedy opakována. A vrcholem bylo celé to vyústění, kdy byl po obrovské křivdě v tak důležitém utkání vyloučen Milan Baroš. Za okolností, o kterých jsem mluvil. Nejedná se jen o můj názor. Diskutoval jsem ho s řadou lidí. I s panem Bělákem, ředitelem Baníku. A taky s Markem Jankulovským, sportovním ředitelem. Ten poznal poměry ve špičkovém světovém fotbale a z toho, co se děje u nás, je velmi nepříjemně překvapený, když to řeknu opravdu mírně.

Bude Baník proti verdiktům rozhodčího protestovat?

O tom budeme ještě diskutovat. Výsledek platí, ten už se nezmění. A já ani nechci, aby to vyznělo, že zpochybňuji sílu Slavie, která byla ve finále silnější. Byť penalta byla velmi velmi sporná. Ale vyloučení Milana Baroše pro mě bylo ze strany rozhodčích nepochopitelnou věcí.

Zápas měl bohužel dohru, která se udála mimo stadion.

To se samozřejmě v žádném případě stát nemělo. Mám jen zprostředkované informace, nevím, jak se celá věc seběhla, ale jakoukoliv formu násilí musím jednoznačně odmítnout. Je to něco absolutně nepřípustného. Pokud byl videorozhodčí opravdu napaden, je to věc odsouzeníhodná a velmi silně se mě dotýká, že se něco takového stalo. 

14
Pepe
Mena
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
13
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
15
Patrizio
Stronati
18
Tomáš
Zajíc
22
Filip
Kaloč
7
Martin
Fillo
21
Daniel
Holzer
1
Radovan
Murin
31
Ondřej
Šašinka
23
Jaroslav
Svozil
17
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
8
Jakub
Drozd
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný