st 9.12.2020
Aktuální zprávy

V sobotu startuje Memoriál Evžena Hadamczika!

Skvělá zpráva pro všechny fanoušky žákovského fotbalu a zejména pro samotné malé fotbalisty. Navzdory všem komplikacím spojeným se současnou situací v celém světě se letošní ročník Memoriálu Evžena Hadamczika podařilo připravit. 43. ročník tohoto klání se bude konat ve dnech 12. a 13. prosince v areálech ZŠ Šoupala v Ostravě – Porubě a v areálu Vista v Ostravě – Hrabůvce. A zúčastní se ho dvanáct týmů kategorie U11.

Během dvou víkendových dnů si mezi sebou poměří síly dvanáct týmů z Česka a Polska. Kromě domácího Baníku se letošního Memoriálu Evžena Hadamczika zúčastní Sigma Olomouc, České Budějovice, Opava, Karviná, Zlín, Akademie MFK Vítkovice, Cheb, Kroměříž, GKS Katowice, Zaglebie Sosnoviec a Górnik Zabrze.

„Jsem za všechny zúčastněné týmy nesmírně rád, že se turnaj i v současné velmi nepříznivé době podařilo uskutečnit,“ řekl Roman Holiš, předseda představenstva Akademie FC Baník Ostrava. „Mé velké díky za to patří všem počínaje Základní školou na ulici Jana Šoupala a hlavně trenéry ze „Šoupalky“ pod vedením šéftrenéra SpSM Radovana Moronga či šéftrenéra přípravek Dana Rygla, až po Richarda Urbana, člena představenstva Akademie FCB a důležitého organizátora turnaje. Všichni makali na tom, aby tohle sportovní klání proběhlo opět na tom nejvyšším levelu tak jako v minulých letech. Stálo to letos opravdu velké úsilí, odměnou nám bude radost kluků, kteří se tohoto velkého a tradičního turnaje budou moci zúčastnit,“ dodal Roman Holiš.

Také letošní Memoriál Evžena Hadamczika se koná za finanční podpory města Ostravy. "Je moc dobře, a to zejména pro malé sportovce, že se Baníku podařilo překonat všechny komplikace spojené se současnou situací, a tento tradiční turnaj znovu uspořádat. O to větší mám radost z toho, že město mohlo Memoriál Evžena Hadamczika finančně podpořit," uvedl Martin Bednář, předseda sportovní komise Magistrátu města Ostravy.

Turnaj je rozlosován do tří skupin, hrát se začne v sobotu od 10 hodin v obou areálech, skupina B, v níž hraje Baník, bude rozehrána od 14.30 na hřišti při ZŠ J. Šoupala v Ostravě – Porubě. Prvním soupeřem Baníku bude tým Zaglebie Sosnowiec, utkání bude možno sledovat prostřednictvím streamu zde: https://bit.ly/3oCOFG0

Streamovány budou na kanále Youtube všechny zápasy turnaje, a to proto, že se vzhledem k aktuálním hygienickým opatřením bude hrát bez přítomných diváků.

Program turnaje naleznete zde: https://bit.ly/3gvuzdK

5
Adam
Jánoš
4
Yira
Sor
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
23
Jaroslav
Svozil
17
Muhammed
Sanneh
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
13
Roman
Potočný
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
7
Ondřej
Chvěja
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
18
Tomáš
Zajíc
8
Jaroslav
Harušťák