st 9.12.2020
Aktuální zprávy

V sobotu startuje Memoriál Evžena Hadamczika!

Skvělá zpráva pro všechny fanoušky žákovského fotbalu a zejména pro samotné malé fotbalisty. Navzdory všem komplikacím spojeným se současnou situací v celém světě se letošní ročník Memoriálu Evžena Hadamczika podařilo připravit. 43. ročník tohoto klání se bude konat ve dnech 12. a 13. prosince v areálech ZŠ Šoupala v Ostravě – Porubě a v areálu Vista v Ostravě – Hrabůvce. A zúčastní se ho dvanáct týmů kategorie U11.

Během dvou víkendových dnů si mezi sebou poměří síly dvanáct týmů z Česka a Polska. Kromě domácího Baníku se letošního Memoriálu Evžena Hadamczika zúčastní Sigma Olomouc, České Budějovice, Opava, Karviná, Zlín, Akademie MFK Vítkovice, Cheb, Kroměříž, GKS Katowice, Zaglebie Sosnoviec a Górnik Zabrze.

„Jsem za všechny zúčastněné týmy nesmírně rád, že se turnaj i v současné velmi nepříznivé době podařilo uskutečnit,“ řekl Roman Holiš, předseda představenstva Akademie FC Baník Ostrava. „Mé velké díky za to patří všem počínaje Základní školou na ulici Jana Šoupala a hlavně trenéry ze „Šoupalky“ pod vedením šéftrenéra SpSM Radovana Moronga či šéftrenéra přípravek Dana Rygla, až po Richarda Urbana, člena představenstva Akademie FCB a důležitého organizátora turnaje. Všichni makali na tom, aby tohle sportovní klání proběhlo opět na tom nejvyšším levelu tak jako v minulých letech. Stálo to letos opravdu velké úsilí, odměnou nám bude radost kluků, kteří se tohoto velkého a tradičního turnaje budou moci zúčastnit,“ dodal Roman Holiš.

Také letošní Memoriál Evžena Hadamczika se koná za finanční podpory města Ostravy. "Je moc dobře, a to zejména pro malé sportovce, že se Baníku podařilo překonat všechny komplikace spojené se současnou situací, a tento tradiční turnaj znovu uspořádat. O to větší mám radost z toho, že město mohlo Memoriál Evžena Hadamczika finančně podpořit," uvedl Martin Bednář, předseda sportovní komise Magistrátu města Ostravy.

Turnaj je rozlosován do tří skupin, hrát se začne v sobotu od 10 hodin v obou areálech, skupina B, v níž hraje Baník, bude rozehrána od 14.30 na hřišti při ZŠ J. Šoupala v Ostravě – Porubě. Prvním soupeřem Baníku bude tým Zaglebie Sosnowiec, utkání bude možno sledovat prostřednictvím streamu zde: https://bit.ly/3oCOFG0

Streamovány budou na kanále Youtube všechny zápasy turnaje, a to proto, že se vzhledem k aktuálním hygienickým opatřením bude hrát bez přítomných diváků.

Program turnaje naleznete zde: https://bit.ly/3gvuzdK

5
Adam
Jánoš
21
Daniel
Holzer
15
Patrizio
Stronati
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
7
Martin
Fillo
11
Nemanja
Kuzmanovič