čt 17.11.2022
Aktuální zprávy

V pátek startuje Memoriál Evžena Hadamczika!

Už 45. ročník prestižního Memoriálu Evžena Hadamczika rozehraje v pátek celkem čtrnáct týmů kategorie U11, které letos v listopadovém období změří síly ve sportovní hale v Ostravě – Dubině. Turnaj odstartuje v pátek ve 14 hodin utkáním Vítkovice – Žilina a vyvrcholí v neděli zápasy o umístění. Finálový duel má plánovaný výkop v 15.40. Ambasadorem turnaje je velká baníkovská legenda Rostislav Vojáček.

Čtrnáct týmů ze čtyř zemí se účastní letošního Memoriálu Evžena Hadamczika, který bude rozehrán v pátek zápasy v základních skupinách. Chybět nebude tuzemská špička včetně domácího Baníku, pozvání na turnaj opět přijala Sparta i Slavia, vedle nich například elitní slovenské týmy Slovan, Žilina Trnava a Dunajská Streda, čtyři polské celky včetně Katovic, a také ukrajinský Ruch Lvov.

„Chci poděkovat všem členům organizačního týmu, protože připravit turnaj, jehož se zúčastní čtrnáct velmi kvalitních celků z prestižních klubů není jednoduché a nám se to také letos podařilo. Jsem zároveň velmi rád, že si Memoriál Evžena Hadamczika stále drží svou vysokou úroveň a že zájem o účast na něm ze strany klubů vysoce převažuje naše kapacitní možnosti,“ uvedl Roman Holiš, předseda Akademie FC Baník Ostrava.

Patronem letošního turnaje je muž, který je pamětníkem slavné éry Evžena Hadamczika, jehož jméno turnaj hrdě nosí, a zároveň jeden z největších fotbalistů klubové historie – Rostislav Vojáček, jenž s předstihem přislíbil, že svou osobní účastí turnaj ozdobí. „Jsem moc rád a děkuju za to, že mohu být ambasadorem turnaje, které nese jméno Evžena Hadamczika. Měl jsem tu možnost jej nejen osobně poznat, ale několik let pod jeho trenérským vedením hrát a vím, jak velká osobnost to byla. O to víc mě těší, že turnaj se těší tak velké popularitě a prestiži a že letos slaví v plné kondici své půlkulaté jubileum,“ uvedl Rostislav Vojáček.

Program turnaje včetně online výsledkového servisu naleznete zde: https://bit.ly/3TKazpJ

29
Ladislav
Takács
21
Jiří
Klíma
14
Petr
Jaroň
26
Muhamed
Tijani
18
Robert
Mišković
13
Daniel
Smékal
1
Martin
Hrubý
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
3
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
30
Jiří
Letáček
16
Jan
Laštůvka
7
Karel
Pojezný
33
Eldar
Šehić
23
Jaroslav
Svozil
17
Michal
Frydrych
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka