čt 18.2.2016
A-tým

V Baníku bude hostovat stoper Lukáš Vraštil

Na hostování do konce jarní sezóny bude v Baníku působit jedenadvacetiletý stoper Lukáš Vraštil, který je hráčem Mladé Boleslavi. Našemu mužstvu přichází pomoci ve chvíli, kdy vypadli ze hry dva stabilní střední obránci Filip Kaša a Martin Honiš. První z nich musí vynechat sobotní zápas se Zlínem (14:00) kvůli „stopce“ za čtyři žluté karty, druhý musel podstoupit operaci kvůli zranění v oblasti nártu, které utrpěl v jarní premiéře na hřišti Mladé Boleslavi.

Vraštil zatím v lize odehrál 11 utkání, z toho bylo šest loni na podzim, kdy byl u série šesti utkání bez porážky v dresu Mladé Boleslavi. Dalších pět ligových startů si připsal v sezóně 2013/2014. Celý loňský ročník strávil na hostování v druholigovém Ústí nad Labem, kde měl původně působit i letos, ale nakonec na poslední chvíli došlo k jeho příchodu do Ostravy.

„Prakticky teď bude vůdcem naší obrany, protože z hráčů, kteří připadají v úvahu na post stopera, má nejvíce zkušeností,“ uvedl trenér Vlastimil Petržela, který člena mládežnické reprezentace do 21 let poznal během působení ve druhé lize, když vedl Vlašim. „Můj příchod se odehrál docela narychlo. Bylo to překvapení, ale určitě pozitivní. Baník beru jako výzvu a jsem rád, že jsem tady,“ doplnil Vraštil, který s baníkovci trénuje od středy.

Trenéři Baníku vzali při současné komplikované situaci se stopery spíše jako možnou alternativu do tréninkového procesu také zkušeného Jaroslava Machovce, který za tým nastupoval v podzimní části ligy. V minulém týdnu byl na zkoušce slovenský defenzivní univerzál Karol Karlík, který odehrál jedno utkání za juniorský celek. Kouč Petržela se však rozhodl jeho testování ukončit.

Navzdory starostem se složením defenzivní formace však nechce být trenér baníkovců před sobotním zápasem pesimistou. „Už kvůli fanouškům, jejichž návrat je jedna z nejpozitivnějších věcí. Fantasticky nás podporovali celý zápas v Mladé Boleslavi a hnali kluky, z nichž někteří odehráli velice slušné utkání,“ dodal Petržela s odkazem na důležitost spojení mezi týmem a fanoušky, kteří mají možnost přijít Baník podpořit v prvním ligovém domácím utkání letošního roku.

Více informací o předprodeji vstupenek ZDE.

0
Gigli
Ndefe
0
Petr
Jaroň
0
Martin
Chlumecký
0
Ladislav
Almási
0
Jiří
Boula
0
Daniel
Tetour
0
David
Buchta
0
Ladislav
Takács
0
Jaroslav
Svozil
0
Filip
Kaloč
0
Jan
Laštůvka
0
Jakub
Pokorný
0
Jiří
Klíma
0
Jan
Juroška
0
Lukáš
Budínský
0
Muhammed
Sanneh
0
Jiří
Fleišman
0
Nemanja
Kuzmanović
0
David
Lischka