so 13.5.2017
A-tým

Uzdravený Brazilec: Záleží už jen na nás

Tomu se říká comeback. Dyjan Carlos De Azevedo se po sedmitýdenní zdravotní způsobené zraněním zanártní kůstky pauze vrátil do sestavy Baníku ve velkém stylu a dvěma góly a přihrávkou se obsadil do role hlavní hvězdy sobotního utkání proti Sokolovu. „Je to už jen na nás. Porveme se o to už v Olomouci,“ řekl brazilský ekvilibrista.

Takový návrat vám musel udělat radost.

Mám radost, že to skončilo a že jsem zpátky. Makal jsem na sobě, ať můžu klukům ještě v závěru sezony pomoct v nějakém zápase. Jsem rád, že jsem pomohl dvěma góly k výhře. Hrálo se mi dobře.

Jak se cítíte zdravotně a kondičně po skoro dvouměsíční přestávce?

Zdravotně se cítím v pohodě. Akorát mi chybí to zápasové tempo. Výpadek je poznat, když dva měsíce nehrajete utkání. Ale snažím se klukům pomoct, co to jde, a myslím, že se to povedlo. Zvládli jsme to jako tým. Věřím, že i moje výkony ještě půjdou nahoru, až se pořádně dostanu do tempa.

Co říkáte na situaci v tabulce dvě kola před koncem?

Věděli jsme, že jsou před námi teď velmi důležité tři zápasy. Dneska jsme to zvládli, ale ještě máme další dvě kola a Opava pořád vyhrává. Moc se to nevyjasnilo, ale udrželi jsme si náskok a jedno kolo zase ubylo. Doufám, že zabojujeme a třeba už příští zápas v Olomouci to dotáhneme. Opava taky v týdnu navíc hraje finále poháru, bude toho mít dost. Olomouc nás ale bude chtít porazit, bude to těžký zápas. Ale záleží už jenom na nás. Máme to ve svých rukách.  

8
Jaroslav
Harušťák
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
33
Ondřej
Kukučka
30
Viktor
Budinský
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
5
Adam
Jánoš
13
Roman
Potočný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
66
Denis
Granečný
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
17
Muhammed
Sanneh
32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil
4
Yira
Sor