čt 24.9.2015
Aktuální zprávy

Uzavřeli jsme dlouhodobou smlouvu s Martinem Honišem

Jsme velmi rádi, že můžeme fanoušky informovat o uzavření dlouhodobého kontraktu s mladým hráčem našeho klubu Martinem Honišem. S devatenáctiletým středním obráncem, který je členem širšího kádru reprezentace do 20 let, jsme se dohodli na nové smlouvě s platností do 30. června 2019.

Martina Honiše považujeme za velmi talentovaného a perspektivního stopera, který má dobré fyzické předpoklady a cit pro konstruktivní hru. Počítáme s ním v dlouhodobém horizontu při sestavování budoucí osy týmu vycházející z hráčů mladé generace, která postupně dorůstá v našem juniorském celku a v dorosteneckých kategoriích. Věříme, že Martin, který si nedávno v domácím utkáním proti pražské Slavii připsal první ligový start, tato očekávání naplní a stane se jedním ze základních stavebních kamenů Baníku.

Těší nás však také okolnost, že jsou tu i další zástupci mladé generace, kteří si říkají o to, aby s nimi Baník spojoval budoucí rozvoj klubu. V juniorském týmu společně s Martinem Honišem roste hned několik hráčů, kteří se mohou stát platnými členy kádru baníkovského áčka a novými oblíbenci fanoušků. Jedním z nich je například devatenáctiletý stoper Arťom Mešaninov, se kterým jsme také nedávno uzavřeli dlouhodobý kontrakt, a to s platností do 30. června 2020.

Uzavření obou dlouhodobých smluv s nadějnými fotbalisty našeho klubu vnímáme jako důležitý strategický krok, který potvrzuje neustálou snahu Baníku o zapracovávání vlastních odchovanců do prvoligového týmu. Právě to je cesta, na které úspěchy Baníku vždy stály a věříme, že vždy stát budou.

Pro bližší představení našich mladých hráčů fanouškům, sdělovacím prostředkům i celé fotbalové veřejnosti připravujeme v probíhající sezóně jejich portréty, které publikujeme v našem oficiálním magazínu a také na webu, kde jsme přinesli příběhy útočníka Marka Szotkowského či obránce Josefa Celby. Právě touto formou se budou moci už brzy seznámit také s Martinem Honišem, který bude jednou z tváří nového vydání klubového magazínu pro nejbližší domácí utkání se Sigmou Olomouc. Hraje se v pátek 2. října od 20:15 na ostravském Městském stadionu.

66
Denis
Granečný
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Ondřej
Kukučka
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
13
Roman
Potočný
4
Yira
Sor
5
Adam
Jánoš
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
16
Jan
Laštůvka
17
Muhammed
Sanneh
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
6
Daniel
Tetour
8
Jaroslav
Harušťák
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
23
Jaroslav
Svozil