čt 24.9.2015
Aktuální zprávy

Uzavřeli jsme dlouhodobou smlouvu s Martinem Honišem

Jsme velmi rádi, že můžeme fanoušky informovat o uzavření dlouhodobého kontraktu s mladým hráčem našeho klubu Martinem Honišem. S devatenáctiletým středním obráncem, který je členem širšího kádru reprezentace do 20 let, jsme se dohodli na nové smlouvě s platností do 30. června 2019.

Martina Honiše považujeme za velmi talentovaného a perspektivního stopera, který má dobré fyzické předpoklady a cit pro konstruktivní hru. Počítáme s ním v dlouhodobém horizontu při sestavování budoucí osy týmu vycházející z hráčů mladé generace, která postupně dorůstá v našem juniorském celku a v dorosteneckých kategoriích. Věříme, že Martin, který si nedávno v domácím utkáním proti pražské Slavii připsal první ligový start, tato očekávání naplní a stane se jedním ze základních stavebních kamenů Baníku.

Těší nás však také okolnost, že jsou tu i další zástupci mladé generace, kteří si říkají o to, aby s nimi Baník spojoval budoucí rozvoj klubu. V juniorském týmu společně s Martinem Honišem roste hned několik hráčů, kteří se mohou stát platnými členy kádru baníkovského áčka a novými oblíbenci fanoušků. Jedním z nich je například devatenáctiletý stoper Arťom Mešaninov, se kterým jsme také nedávno uzavřeli dlouhodobý kontrakt, a to s platností do 30. června 2020.

Uzavření obou dlouhodobých smluv s nadějnými fotbalisty našeho klubu vnímáme jako důležitý strategický krok, který potvrzuje neustálou snahu Baníku o zapracovávání vlastních odchovanců do prvoligového týmu. Právě to je cesta, na které úspěchy Baníku vždy stály a věříme, že vždy stát budou.

Pro bližší představení našich mladých hráčů fanouškům, sdělovacím prostředkům i celé fotbalové veřejnosti připravujeme v probíhající sezóně jejich portréty, které publikujeme v našem oficiálním magazínu a také na webu, kde jsme přinesli příběhy útočníka Marka Szotkowského či obránce Josefa Celby. Právě touto formou se budou moci už brzy seznámit také s Martinem Honišem, který bude jednou z tváří nového vydání klubového magazínu pro nejbližší domácí utkání se Sigmou Olomouc. Hraje se v pátek 2. října od 20:15 na ostravském Městském stadionu.

0
Jiří
Fleišman
0
Daniel
Tetour
0
Ladislav
Takács
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jiří
Klíma
0
Martin
Chlumecký
0
Petr
Jaroň
0
Gigli
Ndefe
0
Ladislav
Almási
0
Filip
Kaloč
0
David
Lischka
0
Jaroslav
Svozil
0
Jiří
Boula
0
David
Buchta
0
Jakub
Pokorný
0
Muhammed
Sanneh
0
Jan
Juroška
0
Jan
Laštůvka
0
Lukáš
Budínský