čt 8.10.2015
Ohlasy po zápase

Utkání s reprezentací mělo kvalitní úroveň, hodnotí Radomír Korytář

Pořád jsme ve fázi zlepšování řady činností a dobře víme, že máme na čem pracovat. To je hlavní vzkaz, který trenér našeho mužstva Radomír Korytář vysílá nejen směrem k hráčům, ale i k fanouškovské obci po středečním přípravném utkání Baníku proti národnímu týmu do 20 let (2:1). V době říjnové reprezentační přestávky jsme mohli na Bazalech sehrát zápas s kvalitním soupeřem, kterého vedl bývalý baníkovský kouč Martin Svědík.

Proto je nasnadě, že pro celý náš tým i pro našeho trenéra mělo utkání vzhledem k prestižnímu setkání s bývalým kolegou specifický nádech. „Jsem rád, že jsme se mohli s Martinem zase potkat na Bazalech. Utkání s reprezentací do 20 let mělo kvalitní úroveň. Na soupeři bylo vidět, že mu jeho trenér vtiskává hru, kterou jsme spolu praktikovali v Baníku,“ vyjádřil se Korytář k čistě osobní rovině přípravného duelu, do něhož nasadil i některé hráče širšího kádru. Celý zápas odehrál například mladý ruský stoper Arťom Mešaninov, který je stabilním členem naší juniorky. Zápasové zatížení ovšem podstoupil také navrátilec Tomáš Mičola, který po ligovém comebacku proti Olomouci na závěrečných dvacet minut tentokrát odehrál kompletní druhý poločas.

„Pořád jsme ve fázi zlepšování, takže jsme si chtěli v zápase vyzkoušet určité alternativy a zaměřit se na činnosti jako vysoký presink, kombinace a držení míče. Něco se nám povedlo lépe, něco už tolik ne, takže víme, že máme v trénincích stále na čem pracovat,“ hodnotil trenér našeho mužstva celkový výkon. K větší spokojenosti mu scházela především efektivnější koncovka, neboť baníkovci si v obou poločasech vypracovali řadu šancí, kterým však chybělo buďto přesnější zakončení přímo před soupeřovým brankářem nebo lepší řešení finální přihrávky po slibně rozvinutých kombinacích.

„Chyběl nám klid v zakončení, tady máme velké rezervy. Pokud však hráči zachovají chladnou hlavu, góly dávat budeme. Jinak jsem docela spokojen s defenzivní činností, ale znovu musím opakovat, že v ofenzivě jsme se dostali do řady situací, které jsme měli vyřešit lépe,“ připomenul Korytář, který zbývající část reprezentační přestávky s týmem využije k dvoufázové přípravě a od pondělka už opět najede na klasický režim před ligovým zápasem na Slovácku. „V sobotu nás ovšem čeká ještě jedno příjemné zpestření. Zapojíme se na Bazalech do Turnaje snů, na kterém budou kluci dělat trenéry jednotlivých týmů,“ pozval náš trenér na závěr všechny fanoušky k účasti na sobotní akci pořádané ve spolupráci s pivovarem Radegast, která na Bazalech začíná v 12:00 (více o Turnaji snů ZDE).

16
Jan
Laštůvka
5
Adam
Jánoš
33
Roman
Potočný
2
Muhamed
Tijani
21
Daniel
Holzer
7
Martin
Fillo
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman