út 22.1.2019
A-tým

Úterý ve znamení vítězství Oranžových

Dobrá nálada, chuť do práce, hecování, maximální nasazení a touha být na place co nejlepší. To byly atributy úterního odpoledního tréninku na ploše vedle hotelu Kamelya, který poprvé od chvíle, kdy Baník do Turecka dorazil, provázelo přívětivé počasí. Trenér Bohumil Páník mužstvu naordinoval herní trénink. Turnaj, v němž se tři týmy po pěti minutách intenzivní hry na ploše střídaly. Vítězství si nakonec vychutnali Oranžoví.

V Antalyi přestalo pršet. Alespoň prozatím. Také teploty mírně povyskočily, terény proschly a po dopoledni stráveném v posilovně vyběhli natěšení baníkovci v úterý odpoledne na trávník.

„Úterní program byl náročnější, zaměřili jsme se jak na silovou, tak na rychlostně vytrvalostní stránku. Ve středu už budeme mít den před zápasem, takže trochu ubereme,“ hodnotil úterní odvedenou práci trenér Bohumil Páník. Měl k dispozici celý tým s výjimkou Ondřeje Šašinky, který po utkání se Štětínem léčí poraněný kotník.

Trenér Baníku s uspokojením sledoval, jak se do sebe odpoledne na hřišti pustily všechny tři osmičlenné týmy, které sestavil. Zelení proti Fialovým. Pět minut intenzivně a dost. Na plac Oranžoví, Zelení zůstanou, „Fialky“ mají pětiminutový výklus. Pak zase Zelení na výklus, Oranžoví s Fialovými proti sobě. Každý s každým čtyřikrát, každý tým tedy osm her po pěti minutách.

První pětiminutovka končí bez gólů. Druhá taky. Až potom vstřelí Petr Breda první gól Zelených. Vzápětí si mezi sebou vymění míč Milan Baroš s Dame Diopem a narodí se druhý úspěch Zelených. Boj pokračuje. Hráči si vzájemně nic neodpustí. Každá neúspěšná akce štve, každý úspěch je oslaven. Když se najednou Milan Baroš řítí sám na branku soupeře, zazní píšťalka na znamení, že pětiminutovka právě skončila. 

„No! To je teda cit pro hru! Když jdu sám na gólmana!“ rozlítí se Milan Baroš v domnění, že mu asistent Jan Somberg necitlivým ukončením pětiminutovky sebral gólovou šanci. Jenže záhy vyjde najevo, že asistent trenéra Páníka je v tom nevinně. Píšťalka, která zazněla, patřila trenérovi ruského celku, který právě trénoval na vedlejší ploše hned za plotem.

Záhy se na plac znovu vracejí Oranžoví. „Má tady člověk vůbec nějaké osobní volno?“ postěžuje si Jiří Fleišman, jemuž se pauza, kterou jeho oranžová parta v mírném poklusu právě absolvovala, zdá příliš krátká. Oranžoví nastoupí proti Zeleným a s úspěchem ubrání bezgólovou plichtu.

„Zelený“ výběr okolo Milana Baroše má sílu. „Fialkám“, jejichž obraně na zmenšeném hřišti velí Patrizio Stronati a v útoku se snaží pokořit obranu soupeřů Nemanja Kuzmanovič, nastřílí během čtyř pětiminutových her celkem deset gólů! Zdá se, že o vítězi celého klání je rozhodnuto. Jenže všechno je jinak. Po sečtení všech výsledků vyjde najevo, že Oranžoví sice nastříleli během osmi her jen dva góly, jenže žádný neinkasovali. V celkovém součtu všech her tudíž vyhráli shodně 1:0 nad Fialovými i Zelenými, což z nich učinilo vítěze. 

„Tak my dáme deset gólů, vy za celý trénink jen dva, z toho jeden z ofsajdu, a jste vítězové, jo?“ durdil se Milan Baroš, který sám během odpoledne nastřílel více gólů, než celý oranžový vítězný tým. Oranžoví si náladu zkazit nenechali. „Vítězné foto prosím!“ halekal Jiří Fleišman a narychlo svolal před objektiv své spoluhráče.

Fialoví, protentokrát poraženi, výsledek a s tím související spršku žertíků pokorně přijali. Ale Zelení ne a ne se s věcí smířit. „My jsme hráli ofenzivní fotbal! Pro diváky!,“ hulákal Jan Laštůvka, gólman Zelených. „Taky proto jsme po tréninku rozdávali podpisy my! Vždyť ti lidi viděli střílet góly jenom nás!“ hartusil směrem k rozesmátému Jiřímu Fleišmanovi.

„Oranžová vítězí!“ odrazil Jiří Fleišman útok baníkovské brankářské jedničky, ta se však nedala odradit. „Naše skóre 10:2 hovoří za vše. A divím se, že si takový člověk, jako je Jiří Fleišman, nesáhne do svědomí a nepřizná si, kdo byl opravdu nejlepší!“ zkoušel to „Lašty“ ještě jednou, ale to už i jemu cukaly koutky a začal se usmívat.

„Čísla hovoří jasně. Zvítězili Oranžoví,“ rozsekl celou věc Bohumil Páník, jenž ale především věří, že celý jeho tým bude ve čtvrtek, kdy se proti Baníku postaví Korona Kielce, úspěšný ve druhém přípravném utkání, které na jeho svěřence v Turecku čeká.

31
Ondřej
Šašinka
22
Filip
Kaloč
18
Tomáš
Zajíc
21
Daniel
Holzer
7
Martin
Fillo
24
Jan
Juroška
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
15
Patrizio
Stronati
23
Jaroslav
Svozil
1
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanovič
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský
14
Pepe
Mena
8
Jakub
Drozd
16
Jan
Laštůvka
13
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo