út 11.6.2019
Aktuální zprávy

Úspěšný Baník Cup se po roce vrací!

Druhý ročník loni velmi úspěšného žákovského turnaje BANÍK CUP vypukne o nadcházejícím víkendu v porubském areálu ZŠ J. Šoupala. Ve dnech od 15. do 16. června si v to v porubském areálu rozdá šestnáct týmů kategorie U12 ze čtyř zemí!

Samozřejmě Baník! Ale také například pražská Sparta a vedle ní i Slavia! Spartak Trnava, Karpaty Lvov, MŠK Žilina, Slovan Bratislava, Černomorec Oděsa a další zajímaví soupeři se před nadcházejícím víkendem sjedou do Ostravy, aby si vzájemně poměřili své síly. "Moc se na Baník Cup všichni těšíme. Už v loňském roce nás velice překvapil zájem nejen ze strany diváků, ale také ze strany samotných klubů, které jevily o účast na turnaji značný zájem," řekl Petr Mašlej, šéf mládežnického úseku Baníku Ostrava. "Myslím si, že je to jasný signál, že Akademie FC Baník Ostrava patří mezi elitu tuzemských fotbalových akademií. Věříme, že letošní ročník bude přinejmenším stejně úspěšný, jako byl ten loňský" dodal Petr Mašlej.

Patronem turnaje bude Marek Poštulka, bývalý vynikající útočník Baníku Ostrava, dnes jeden z mládežnických trenérů Baníku. "Pro dvanáctileté kluky je skvělé, že si takový turnaj budou moci zahrát. A to, že si zahrají třeba proti Spartě, Slavii nebo opravdu zajímavým zahraničním soupeřům, to je zážitek, na který ti kluci nikdy nezapomenou," uvedl Marek Poštulka před blížícím se startem velkého žákovského turnaje, jehož konání nemohlo uniknout pozornosti zástupců města i Moravskoslezského kraje. Jak by také mohlo, když Statutární město Ostrava i Moravskoslezský kraj jsou partnery dvoudenního mezinárodního fotbalového klání, jehož pořadatelem je Baník Ostrava. "Těší mě, že se ke sportu daří přivést stále více dětí. A že se je daří u sportu udržet," uvedla Andrea Hoffmannová, náměstkyně ostravského primátora. "Město Ostrava proto podporuje mládežnický sport, je partnerem turnajů a dalších sportovních akcí určených dětem a mládeži," zdůvodnila náměstkyně primátora, proč město podporuje i konání Baník Cupu.

Účastníci turnaje budou rozděleni do čtyř skupin, stejně jako loni do modré, červené, bílé a žluté. Baník bude patřit do modré a za soupeře v ní bude mít Karpaty Lvov, Spartak Trnava a Fastav Zlín. Souboje ve skupinách jsou na programu v sobotu, v neděli od 8.20 hod přijde na řadu vyřazovací část. Zhruba ve 14.10 hod by se mělo začít hrát finále. 

 

16
Jan
Laštůvka
15
Patrizio
Stronati
5
Adam
Jánoš
31
Ondřej
Šašinka
25
Jiří
Fleišman
7
Martin
Fillo
21
Daniel
Holzer
6
Daniel
Tetour
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanovič