FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Udeřila vedra - baníkovci si přivstali

01.08.2018 | Redakce

Vlna tropických veder, která udeřila na Ostravsko, se promítla i do tréninkového harmonogramu baníkovského áčka. Trenér Bohumil Páník přeorganizoval už naplánovaný týdenní cyklus a kvůli vysokým teplotám přesunul tréninky z odpoledních hodin na ráno.

Hráči se ve středu v kabině sešli už v 8:00, aby se vyhnuli pětatřicetistupňové výhni, kterou na dnešní den prognostikovali meteorologové. Devadesátiminutová fáze plynula v příjemném a snesitelném počasí i díky rannímu oparu, který se nad Slezskem a Moravou držel a nepropustil k zemi pálivé sluneční paprsky.

„Ta vedra jsou opravdu úmorná a museli jsme se tomu přizpůsobit. Přehodili jsme tréninky na ráno a jednoznačně se nám to vyplatilo. Vychytali jsme to, ráno bylo optimální počasí. V momentu, kdy jsme končili, už se to začínalo lámat a už bylo cítit, že zase začíná tropické horko,“ vysvětlil trenér Bohumil Páník.

V podobném režimu bude tým fungovat i ve zbytku týdne. „Našli jsme takový model, abychom více využili toho příjemného ranního chladu. Hráči teď mají čas na regeneraci a v tom vedru se můžou schovat někam do stínu a nevystavovat se tomu ostrému slunci, protože už jen to bere sílu, a pokud v tom trénujete v nějaké vyšší intenzitě, je to obrovsky náročné,“ dodal Bohumil Páník.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA