čt 18.8.2016
A-tým

Trio talentů prodloužilo smlouvy

Baník pokračuje ve stabilizaci kádru. Po maratonu dlouhých jednání se povedlo dohodnout podpis nových smluv s trojicí talentovaných odchovanců Ondřejem Šašinkou, Denisem Granečným a Františkem Chmielem. Trio českých mládežnických reprezentantů se dnes Baníku upsalo do 30. června 2020.

Vedení klubu plní jedno ze svých předsevzetí a buduje kostru mužstva na odchovancích. „Jednání nebyla vůbec jednoduchá, o kluky s takovým potenciálem byl pochopitelně zájem. Nakonec jsme se ale dobrali ke shodě s hráči i jejich agenturou Sport Invest a dnes jsme mohli vše uzavřít a podepsat. Za klub nemohu samozřejmě říct nic jiného než to, že máme velkou radost, protože všichni tři v Baníku vyrostli a mají pro nás velkou sportovní perspektivu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Všichni tři teenageři – devatenáctiletý brankář František Chmiel, o rok mladší ofenzivní hráč Ondřej Šašinka a sedmnáctiletý levý kraj Denis Granečný – během jarní části už poprvé nahlédli do nejvyšší soutěže. A i nyní patří do užšího kádru trenéra Vlastimila Petržely. „Na svůj věk už mají solidní zkušenosti a věříme, že se postupně stanou pilíři mužstva,“ řekl Dušan Vrťo.

17
Muhammed
Sanneh
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
23
Jaroslav
Svozil
20
Jakub
Pokorný
21
Jiří
Klíma
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
4
Yira
Sor
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
8
Jaroslav
Harušťák
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
12
Radovan
Murin
33
Ondřej
Kukučka
66
Denis
Granečný
11
Nemanja
Kuzmanović