čt 18.8.2016
A-tým

Trio talentů prodloužilo smlouvy

Baník pokračuje ve stabilizaci kádru. Po maratonu dlouhých jednání se povedlo dohodnout podpis nových smluv s trojicí talentovaných odchovanců Ondřejem Šašinkou, Denisem Granečným a Františkem Chmielem. Trio českých mládežnických reprezentantů se dnes Baníku upsalo do 30. června 2020.

Vedení klubu plní jedno ze svých předsevzetí a buduje kostru mužstva na odchovancích. „Jednání nebyla vůbec jednoduchá, o kluky s takovým potenciálem byl pochopitelně zájem. Nakonec jsme se ale dobrali ke shodě s hráči i jejich agenturou Sport Invest a dnes jsme mohli vše uzavřít a podepsat. Za klub nemohu samozřejmě říct nic jiného než to, že máme velkou radost, protože všichni tři v Baníku vyrostli a mají pro nás velkou sportovní perspektivu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Všichni tři teenageři – devatenáctiletý brankář František Chmiel, o rok mladší ofenzivní hráč Ondřej Šašinka a sedmnáctiletý levý kraj Denis Granečný – během jarní části už poprvé nahlédli do nejvyšší soutěže. A i nyní patří do užšího kádru trenéra Vlastimila Petržely. „Na svůj věk už mají solidní zkušenosti a věříme, že se postupně stanou pilíři mužstva,“ řekl Dušan Vrťo.

13
Daniel
Smékal
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
33
Eldar
Šehić
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
3
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
18
Robert
Mišković
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
26
Muhamed
Tijani
21
Jiří
Klíma
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
23
Jaroslav
Svozil
14
Petr
Jaroň