čt 18.8.2016
A-tým

Trio talentů prodloužilo smlouvy

Baník pokračuje ve stabilizaci kádru. Po maratonu dlouhých jednání se povedlo dohodnout podpis nových smluv s trojicí talentovaných odchovanců Ondřejem Šašinkou, Denisem Granečným a Františkem Chmielem. Trio českých mládežnických reprezentantů se dnes Baníku upsalo do 30. června 2020.

Vedení klubu plní jedno ze svých předsevzetí a buduje kostru mužstva na odchovancích. „Jednání nebyla vůbec jednoduchá, o kluky s takovým potenciálem byl pochopitelně zájem. Nakonec jsme se ale dobrali ke shodě s hráči i jejich agenturou Sport Invest a dnes jsme mohli vše uzavřít a podepsat. Za klub nemohu samozřejmě říct nic jiného než to, že máme velkou radost, protože všichni tři v Baníku vyrostli a mají pro nás velkou sportovní perspektivu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Všichni tři teenageři – devatenáctiletý brankář František Chmiel, o rok mladší ofenzivní hráč Ondřej Šašinka a sedmnáctiletý levý kraj Denis Granečný – během jarní části už poprvé nahlédli do nejvyšší soutěže. A i nyní patří do užšího kádru trenéra Vlastimila Petržely. „Na svůj věk už mají solidní zkušenosti a věříme, že se postupně stanou pilíři mužstva,“ řekl Dušan Vrťo.

5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
50
Ubong
Ekpai
24
Jan
Juroška
7
Šimon
Falta
10
Matěj
Šín
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović
29
Ladislav
Takács
4
Martin
Chlumecký
39
Dominik
Janošek
14
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský