st 29.7.2020
A-tým

Trio hráčů uzavřelo nové smlouvy

Ondřej Šašinka, Filip Kaloč, Milan Jirásek. To je trojice hráčů, se kterými Baník uzavřel nové smlouvy! Klub tak pokračuje ve stabilizaci prvoligového kádru.

Baník si dlouhodobě pojistil dva mládežnické reprezentanty a hráče nastupující generace: odchovanci Ondřej Šašinka a Filip Kaloč podepsali na Bazalech kontrakty až do 30. června 2024. Už zkušenější středopolař Milan Jirásek má novou smlouvu na další rok s opcí. 

„Ondra Šašinka v poslední sezoně udělal znatelný pokrok a v nejvyšší soutěži se začal střelecky prosazovat. Také Filip Kaloč nyní na jaře prokázal, že má potenciál na to být plnohodnotným členem prvoligového kádru. Očekáváme, že se oba herně budou dále posunovat. Navíc jsou s Baníkem dlouhodobě spojeni a spoléháme i na jejich vazbu ke klubu a regionu. Stejně tak trenéra přesvědčil i Milan Jirásek, že má své platné místo v kádru,“ řekl k podpisu nových smluv výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Dvaadvacetiletý Ondřej Šašinka i o dva roky mladší Filip Kaloč v Baníku působí dlouhodobě a stále výrazněji se hlásí o slovo. „Podepsání nových kontraktů obou kluků jsme řešili s dostatečným časovým předstihem, všechny strany měly na tomto kroku zájem. Oba hráči prokázali svůj přínos pro tým, jsou navíc klubovými odchovanci s velkou perspektivou. Sportovní úsek Baníku chce a umí pracovat s mladými fotbalisty, oba hráči se mohou v následujícím období posunout na ještě vyšší výkonnostní stupínek,“ doplnil Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která Ondřeje Šašinku a Filipa Kaloče zastupuje.

66
Denis
Granečný
30
Viktor
Budinský
8
Jaroslav
Harušťák
17
Muhammed
Sanneh
4
Yira
Sor
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
33
Ondřej
Kukučka
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
7
Ondřej
Chvěja
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
5
Adam
Jánoš
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
13
Roman
Potočný
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský