st 29.7.2020
A-tým

Trio hráčů uzavřelo nové smlouvy

Ondřej Šašinka, Filip Kaloč, Milan Jirásek. To je trojice hráčů, se kterými Baník uzavřel nové smlouvy! Klub tak pokračuje ve stabilizaci prvoligového kádru.

Baník si dlouhodobě pojistil dva mládežnické reprezentanty a hráče nastupující generace: odchovanci Ondřej Šašinka a Filip Kaloč podepsali na Bazalech kontrakty až do 30. června 2024. Už zkušenější středopolař Milan Jirásek má novou smlouvu na další rok s opcí. 

„Ondra Šašinka v poslední sezoně udělal znatelný pokrok a v nejvyšší soutěži se začal střelecky prosazovat. Také Filip Kaloč nyní na jaře prokázal, že má potenciál na to být plnohodnotným členem prvoligového kádru. Očekáváme, že se oba herně budou dále posunovat. Navíc jsou s Baníkem dlouhodobě spojeni a spoléháme i na jejich vazbu ke klubu a regionu. Stejně tak trenéra přesvědčil i Milan Jirásek, že má své platné místo v kádru,“ řekl k podpisu nových smluv výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Dvaadvacetiletý Ondřej Šašinka i o dva roky mladší Filip Kaloč v Baníku působí dlouhodobě a stále výrazněji se hlásí o slovo. „Podepsání nových kontraktů obou kluků jsme řešili s dostatečným časovým předstihem, všechny strany měly na tomto kroku zájem. Oba hráči prokázali svůj přínos pro tým, jsou navíc klubovými odchovanci s velkou perspektivou. Sportovní úsek Baníku chce a umí pracovat s mladými fotbalisty, oba hráči se mohou v následujícím období posunout na ještě vyšší výkonnostní stupínek,“ doplnil Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která Ondřeje Šašinku a Filipa Kaloče zastupuje.

96
Eneo
Bitri
18
Robert
Mišković
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
1
Martin
Hrubý
8
Srdjan
Plavšić
30
Jiří
Letáček
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
33
Eldar
Šehić
14
Petr
Jaroň
21
Jiří
Klíma
13
Daniel
Smékal
17
Michal
Frydrych
10
Matěj
Šín
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
26
Muhamed
Tijani
3
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka