pá 1.7.2022
A-tým

Třetí příprava: polská Nieciecza

Série letních přípravných zápasů pokračuje v sobotu duelem s polským týmem Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Výkop je v 10:00 na hřišti TJ Unie Hlubina.

Baníku pomalu vrcholí hrubá fáze přípravy, v níž se primárně věnuje kondici. „Zátěž znovu rozložíme, na hřiště se dostanou někteří hráči, kteří nenastoupili proti Zlínu,“ řekl trenér Pavel Vrba, který má k dispozici momentálně tři desítky hráčů s výjimkou dlouhodobě zraněných Jaroslava Svozila a Jana Jurošky. Právě po utkání s Niecieczou plánuje úvodní zúžení širšího kádru.

Ačkoliv Termalica spadla do druhé polské ligy, jde o zajímavého soupeře. Tým vede české duo Radoslav Látal – Radim Kučera, kteří oba v minulosti Baník koučovali, v kádru je další bývalý ostravský hráč Tomáš Poznar, záložník Michal Hubínek nebo bosenský útočník Muris Mešanovič, který dříve hrával za Slavii, Jablonec či Mladá Boleslav. Ambicí klubu je okamžitý návrat do ekstraklasy.

Nieciecza je v přípravě o kus dále. Už za dva týdny startuje ligové boje a formu vylaďuje na soustředění v nedaleké Wodzislawi, kde ve středu pokořila Karvinou 5:1.

Zápas se bude hrát od 10:00 v areálu TJ Unie Hlubina. Držitelé nových permanentek na sezonu 2022/23 mají vstup zdarma (permice 2021/22 už neplatí!), ostatní zaplatí 70 korun. Vstup do areálu je ze strany od Gajdošovy ulice (viz mapka). Současně si dovolujeme upozornit, že na Gajdošově ulici, hlavní příjezdové komunikaci, v těchto dnech probíhají opravné práce, a pokud se vypravíte autem, je nutné počítat s možnými komplikacemi na příjezdu a s parkováním.

Z utkání přineseme stream na našem YouTube kanálu, textový on-line přenos můžete sledovat zde, sestavy, změny stavu a střídání na našem twitteru či facebooku.

20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
5
Jiří
Boula
99
Ladislav
Almási
3
Muhammed
Sanneh
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
26
Muhamed
Tijani
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
4
Martin
Chlumecký
7
Karel
Pojezný
33
Eldar
Šehić
14
Petr
Jaroň
13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
30
Jiří
Letáček
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
17
Michal
Frydrych
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
21
Jiří
Klíma