FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Trenér Páleník: Takový podzim jsem nečekal!

12.11.2019 | Redakce

Do sezony vstupovaly v roli nováčka. A měly za cíl se ve druhé lize, do níž na jaře postoupily, především adaptovat. Fotbalistky Baníku tento cíl výrazně překonávají. A po podzimní části druhé ligy žen vedou tabulku s šestibodovým náskokem na druhý Hradec Králové. Trenér Milan Páleník ví, že první liga je ve hře...

Napadlo vás na začátku sezony, že po skončení podzimu by Baník mohl být druholigovým lídrem?

Viděl jsem výsledky, jakých jsme dosahovali v přípravě. Viděl jsem taky, jak k tomu přistupovaly samotné holky. A věděl jsem i to, že jsme kádr posílili. Takže důvod k určitému optimismu jsem měl. Ale takový výsledek jsem nečekal. 

Co se stalo? Překonal tým vaše představy o jeho výkonnosti, nebo má druhá liga přece jen nižší úroveň, než jste očekával?

Druhá liga svou kvalitu má. Až asi na dva týmy, které trochu zaostávají. Podařilo se nám dát tu skládanku dohromady. Z hráček, které svou kvalitu mají a každá trochu v něčem jiném, jsme udělali kompaktní tým, který se sice trochu pozvolněji rozjížděl, ale nabral tempo a v tom posledním zápase předvedl, jak silný dokáže opravdu být.

Které z hráček patří mezi osobnosti týmu. A proč tomu tak u nich je?

Moc se mi jmenovat nechce, protože svou roli v tom týmu mají všechny hráčky. I ty, které třeba naskakují až v průběhu utkání a tu kvalitu týmu udrží na stejné úrovni. Ale budiž, mezi ty největší persony patří Vojtková, Sehnálkové, určitě mezi ně patří Hlavenková, ale pro mě je důležitější to, co jsem řekl před tím. Že všechny holky mají v týmu svou roli.

Jak se změnilo klima v týmu, který se z člena třetiligové společnosti stal náhle druholigovým lídrem?

Je to cítit. Holky tu práci berou víc vážně, samy si v kabině nastavily určité věci a záleží jim na tom, aby byly opravdu úspěšné. Navíc mezi sebou mají hráčky, které mají prvoligové zkušenosti. A snaží se od těchto holek co nejvíce pochytit.

Podaří se kádr přes zimu udržet?

Minimálně o jednu, možná o dvě hráčky přijdeme. Taková byla dohoda v létě, když k nám přicházely. Určitě nebude pokračovat Lucka Hlavenková. A uvidíme, jak Jana Blahová. Určitě by to bylo oslabení a museli bychom se pokusit sehnat za tyhle holky náhradu.

Zaútočí Baník na jaře na postup do první ligy?

Určitě by byla škoda to nezkusit, když už je to takto nachystáno.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA