ne 9.10.2016
A-tým

Tomáš Zápotočný: První poločas jsme prospali

Jako by se nemohl dívat na zahazování šancí svých ofenzivních spoluhráčů. Stoper Tomáš Zápotočný v Sezimově Ústí za stavu 0:2 pozvedl baníkovský prapor a gólem a přihrávkou se výrazně zasadil o konečnou remízu. „Hřeje mě bod za dané situace. Já jsem týmový hráč a hraju na vítězství týmu, moje góly jsou druhořadé,“ řekl šestatřicetiletý stoper.

Není zvykem, aby si stoper v utkání připsal gól i přihrávku.

Štěstíčko. Jednou se to k vám odrazí viz první gól, pak něco vymyslíte a uděláte to, a ono to vyjde. Ale mě to moc nehřeje. Já jsem týmový hráč, který hraje pro vítězství svého týmu. To je, co mě zajímá. Hřeje mě tedy spíše to, že jsme se za stavu 0:2 dokázali vzchopit. A kdybychom v poslední minutě Kajou Mondekem využili ještě velkou šanci, byla by euforie.

Proč to tedy s Táborskem nevyšlo za tři body?

Protože jsme tak, jak jsem hráli druhou půli, měli hrát od začátku. Jenže tu první jsme prospali. I když nějaké šance jsme měli a třeba Broňa Stáňa měl jasnou tutovku. To měl dát a hrálo by se líp. Ale celkově byl první poločas bída, druhý už byl dobrý. Myslím, že to byl pěkný zápas. Dost šancí na obou stranách.

Stále zahazujete hodně příležitostí prakticky v každém utkání. Čemu to přisuzujete?

Je to hodně o zkušenostech. Ti naši janci mladí, když to tak v dobrém řeknu, stačí kolikrát jen trošku víc klidu v koncovce. Někdy jsme moc zbrklí.

Potřetí za sebou jste venku remizovali. Proč se nyní výkony Baníku doma a venku liší?

Už to není náhoda. Venku jsou naše výkony diametrálně rozdílné. Je to divné. Doma máme větší sebevědomí, hlavně mladí kluci si víc dovolí. Venku je to takové ustrašené. Musíme shodit tu nervozitu, budeme na tom pracovat.

33
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
13
Daniel
Smékal
3
Muhammed
Sanneh
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
5
Jiří
Boula
23
Jaroslav
Svozil
1
Martin
Hrubý
4
Martin
Chlumecký
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
14
Petr
Jaroň