ne 7.8.2016
A-tým

Tomáš Zápotočný: Budou to gladiátorské hry

Byl jednou z deseti nových tváři v základu Baníku. Ostřílený stoper TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝ nabádá po úvodní remíze ve Znojmě ke klidu i pokoře. „Nebylo to špatné. Musíme být pokorní a když takhle budeme pokračovat, věřím, že to půjde,“ řekl.

Jak jste zápas ze zadních pozic viděl?

Myslím, že jsem začali dobře a dali gól. Ale pak jsme přestali trochu hrát a mysleli jsme si, že to dohrajeme. Za to nás potrestali. Ve druhém poločase už Znojmo, myslím, odešlo kondičně. Kluci tam měli křeče. Je vidět, že jsme dobře připravení. Já to tvrdím pořád, že tu je dobrý mančaft. Ale kluci si musí zvyknout na tenhle gladiátorský boj. Takové budou všechny zápasy.

Nesehranost vám nedělala problém?

Musím říct, že za těch pár dnů, kdy jsme začali hrát v úplně novém složení, to nebylo špatně. Je to plusový bod. Buďme pokorní. Všichni budou našlapaní, všichni se budou chtít proti Baníku vyhecovat. Věřím, že když takhle budme pokračovat, tak se liga do Ostravy vrátí.

A jak se hrálo vám osobně?

I já jsem byl nervozní a to už mám nějaké roky. První start ve druhé lize. Nevěděl jsem, do čeho jdu. Trošku si vyčítám ten gól, mohl jsem to víc takticky ustát. Dostali jsme hloupý gól po mojí chybě. Škoda. Ale mohli jsme pro to udělat víc i ve zdi, měli jsme povyskočit. To musíme Vášovi (Vaškovi) pomoct.

Z Ostravy přijelo přibližně 800-900 fanoušků, stadion byl skoro plný. Mělo to utkání atmosféru první ligy?

Mělo. Těším se na další zápasy. Až mě úplně mrazí, je to neuvěřitelné, ale já k tomu mám blízko. Zažil jsem to v Turecku.

11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási
8
Jaroslav
Harušťák
32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
12
Radovan
Murin