ne 7.8.2016
A-tým

Tomáš Zápotočný: Budou to gladiátorské hry

Byl jednou z deseti nových tváři v základu Baníku. Ostřílený stoper TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝ nabádá po úvodní remíze ve Znojmě ke klidu i pokoře. „Nebylo to špatné. Musíme být pokorní a když takhle budeme pokračovat, věřím, že to půjde,“ řekl.

Jak jste zápas ze zadních pozic viděl?

Myslím, že jsem začali dobře a dali gól. Ale pak jsme přestali trochu hrát a mysleli jsme si, že to dohrajeme. Za to nás potrestali. Ve druhém poločase už Znojmo, myslím, odešlo kondičně. Kluci tam měli křeče. Je vidět, že jsme dobře připravení. Já to tvrdím pořád, že tu je dobrý mančaft. Ale kluci si musí zvyknout na tenhle gladiátorský boj. Takové budou všechny zápasy.

Nesehranost vám nedělala problém?

Musím říct, že za těch pár dnů, kdy jsme začali hrát v úplně novém složení, to nebylo špatně. Je to plusový bod. Buďme pokorní. Všichni budou našlapaní, všichni se budou chtít proti Baníku vyhecovat. Věřím, že když takhle budme pokračovat, tak se liga do Ostravy vrátí.

A jak se hrálo vám osobně?

I já jsem byl nervozní a to už mám nějaké roky. První start ve druhé lize. Nevěděl jsem, do čeho jdu. Trošku si vyčítám ten gól, mohl jsem to víc takticky ustát. Dostali jsme hloupý gól po mojí chybě. Škoda. Ale mohli jsme pro to udělat víc i ve zdi, měli jsme povyskočit. To musíme Vášovi (Vaškovi) pomoct.

Z Ostravy přijelo přibližně 800-900 fanoušků, stadion byl skoro plný. Mělo to utkání atmosféru první ligy?

Mělo. Těším se na další zápasy. Až mě úplně mrazí, je to neuvěřitelné, ale já k tomu mám blízko. Zažil jsem to v Turecku.

9
David
Buchta
7
Martin
Fillo
21
Daniel
Holzer
18
Tomáš
Zajíc
31
Ondřej
Šašinka
15
Patrizio
Stronati
5
Adam
Jánoš
8
Jakub
Drozd
6
Daniel
Tetour
20
Jakub
Pokorný
17
Muhammed
Sanneh
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
1
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Ondřej
Kukučka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
24
Jan
Juroška