po 1.6.2020
A-tým

Tomáš Smola: Ztratili jsme dva body

Rval se na hrotu, přidal také parádní přihrávku do velké šance Robertovi Hrubému. Na tři body to však nakonec Baníku ve Zlíně nestačilo. “Po takovém průběhu remíza hodně mrzí,” prohlásil Tomáš Smola.

Jak berete remízu ze Zlína?

Jako velkou ztrátu. Celý zápas jsme totiž vedli a v devadesáté minutě jsme z ničeho dostali gól. Zlín do té doby skoro nic neměl, nic jsme mu nedovolili. O to více to mrzí. Přišli jsme o dva body.

Čekal jste, že se objevíte v základu?

Popravdě jsem si myslel, že teď ještě nenastoupím. Ale ve čtvrtek jsme dělali taktický trénink a trenér mi řekl, ať jsem připravený, tak jsem tušil, že asi nastoupím. Jsem kdykoliv připravený naskočit a pomoct týmu. 

Jak se vám líbil gól Adama Jánoše?

Jány má v noze granát, to víme. Krásně to trefil, byl to hezký gól. Pak tam měl ale i Flajši krásnou střelu, Dostál to vytáhl nad břevno, další velkou šanci měl Hrubas. Kdybychom dali na 2:0, tak už bychom to dohráli na tři body.

Na hřišti jste se potkával s bývalým spoluhráčem Simerským.

Já to moc nemám rád, když se s protihráčem znáte. Je to spíše nevýhoda. Nemyslel jsem na to, že tam je zrovna Sim. Ale měl jsem na paměti, že umí podporovat útok a hlavně je nebezpečný při standardkách. Takže jsem ho hlídal i v obranných situacích.

77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar
24
Jan
Juroška
4
Robert
Mišković
28
Filip
Kubala
15
Patrick
Kpozo
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
20
Abdullahi
Tanko
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
26
Filip
Blažek
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
0
Paixao da Silva
Ewerton
11
Eldar
Šehić
35
Jakub
Markovič