st 31.7.2019
A-tým

Tomáš Smola: Věřím, že derby bude naše

Velké slezské derby už zažil v opavském dresu. Teď se však Tomáš Smola chystá na svou premiéru v modrobílých barvách. „Já se na to těším, atmosféra pokaždé byla fantastická,“ řekl autor jednoho ze tří gólů Baníku v sezoně.

Jak se těšíte na své první derby v barvách Baníku?

Bude to zajímavé. Zatím to tak nevnímám, ani nad tím nepřemýšlím. Proběhla už nějaká příprava u videa, vím, jak kluci z Opavy hrajou, ale rozhodne se na hřišti. Určitě se těším na atmosféru derby. Ta pokaždé byla fantastická, a bude stoprocentně i teď.

Jak jste připraven na reakce ze strany opavských fanoušků?

Já si z toho hlavu nedělám. Nějak jsem to nikdy nevnímal. Naopak mě to dokáže i vyhecovat. To jsou věci, které stejně neovlivníte. Patří to k tomu a já to beru sportovně.

Jelikož jste v Opavě několik sezon působil, asi tušíte, jak se na derby chystá soupeř.

Už čtrnáct dnů se tam v kabině určitě zmiňuje slogan ´Opavo, derby je naše´. Vím, co tam bylo vloni na podzim, když se vyhrálo. To jsme tam z toho žili celkem dlouho. Říkal jsem teď v kabině, že bych to nerad dopustil. Že teď musí znít ´Ostravo, derby je naše´. Jinak bych to od kluků z Opavy dostal asi pěkně sežrat.

Znovu jedete ven po domácí porážce - tentokrát s Teplicemi.

Domácí zápas byl z naší strany docela dobrý, akorát jsme nevyužili šance a nedali góly. Teplice to zavřely, Grigar chytil spoustu šancí. Šancí jsme měli dost. Potřebujete mít štěstí a dát i nějaký gól, slabé mančafty v lize nejsou. Ani Opava nejsou žádní nazdárci, taky asi proti nám šanci mít budou. Ale my musíme dát o gól více. Věříme, že to dokážeme a stejně jako po Liberci dovezeme ztracené body jako z Karviné.

15
Patrizio
Stronati
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
18
Tomáš
Zajíc
31
Ondřej
Šašinka
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanovič
21
Daniel
Holzer
7
Martin
Fillo
16
Jan
Laštůvka