st 31.7.2019
A-tým

Tomáš Smola: Věřím, že derby bude naše

Velké slezské derby už zažil v opavském dresu. Teď se však Tomáš Smola chystá na svou premiéru v modrobílých barvách. „Já se na to těším, atmosféra pokaždé byla fantastická,“ řekl autor jednoho ze tří gólů Baníku v sezoně.

Jak se těšíte na své první derby v barvách Baníku?

Bude to zajímavé. Zatím to tak nevnímám, ani nad tím nepřemýšlím. Proběhla už nějaká příprava u videa, vím, jak kluci z Opavy hrajou, ale rozhodne se na hřišti. Určitě se těším na atmosféru derby. Ta pokaždé byla fantastická, a bude stoprocentně i teď.

Jak jste připraven na reakce ze strany opavských fanoušků?

Já si z toho hlavu nedělám. Nějak jsem to nikdy nevnímal. Naopak mě to dokáže i vyhecovat. To jsou věci, které stejně neovlivníte. Patří to k tomu a já to beru sportovně.

Jelikož jste v Opavě několik sezon působil, asi tušíte, jak se na derby chystá soupeř.

Už čtrnáct dnů se tam v kabině určitě zmiňuje slogan ´Opavo, derby je naše´. Vím, co tam bylo vloni na podzim, když se vyhrálo. To jsme tam z toho žili celkem dlouho. Říkal jsem teď v kabině, že bych to nerad dopustil. Že teď musí znít ´Ostravo, derby je naše´. Jinak bych to od kluků z Opavy dostal asi pěkně sežrat.

Znovu jedete ven po domácí porážce - tentokrát s Teplicemi.

Domácí zápas byl z naší strany docela dobrý, akorát jsme nevyužili šance a nedali góly. Teplice to zavřely, Grigar chytil spoustu šancí. Šancí jsme měli dost. Potřebujete mít štěstí a dát i nějaký gól, slabé mančafty v lize nejsou. Ani Opava nejsou žádní nazdárci, taky asi proti nám šanci mít budou. Ale my musíme dát o gól více. Věříme, že to dokážeme a stejně jako po Liberci dovezeme ztracené body jako z Karviné.

9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič
11
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
28
Filip
Kubala
0
Paixao da Silva
Ewerton
21
Jiří
Klíma
20
Abdullahi
Tanko
24
Jan
Juroška
30
Jiří
Letáček
15
Patrick
Kpozo
26
Filip
Blažek
29
Ladislav
Takács
12
Tomáš
Rigo
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
13
Samuel
Grygar