pá 2.8.2019
A-tým

Tomáš Smola: Představoval jsem si, že ten gól dám

Dal gól v utkání, které má pro Baník v sezoně snad největší důležitost. Pro Tomáše Smolu situace o to pikantnější, že tím gólem rozhodl o vítězství nad Opavou. A ještě k tomu na jejím hřišti, které velmi dobře zná.

Jak se ten gól vlastně zrodil?

Přiletěl centr, někdo to tam tečnul, myslím, že to byl Zio (Stronati). Dal to do břevna a já byl tam, kde jsem být měl, a doklepnul jsem to tam.

Překvapilo vás, že vám opavští obránci nechali místo k dorážce?

Trochu ano, protože kluci si ze mě vždycky dělají legraci, že tohle je můj typický gól. Dorážka z metru do prázdné. Ale já prostě když vidím, že to někdo hlavičkuje, jdu automaticky k brance. A díkybohu mám vždycky takové štěstí a vždycky to tam doklepnu. Měl jsem ale opravdu štěstí, protože jsem to pořádně netrefil a dostal jsem to tam se štěstím. 

Vnímal jste, jak moc je derby s Opavou vypjatým zápasem?

Dodneška mi to pořádně nedocházelo. Až když jsme z Ostravy vyrazili na zápas a před námi jeli policajti, začal jsem tu důležitost opravdu vnímat. Byli jsme s Kuzmou (Kuzmanovičem) upozorňováni, abychom nebyli přehecovaní a nedostali kartu, protože by nás trenér musel vystřídat. Bohužel, Kuzma to odskákal. Kartu dostal, pak tam měl ještě jeden zákrok, kdy už to trochu smrdělo, tak ho trenér stáhnul. Škoda. Ale vyhráli jsme to pro něj, jsme tým.

Jak na vás zapůsobilo pískání opavských fanoušků, když jste byl u míče?

To nějak nevnímám. A pokud ano, spíš mě to vyhecuje. Myslím si, že to bylo v pohodě. Nám to sedlo, jen jsme měli některé akce lépe dohrát. Ale díky bohu, máme nulu vzadu a tři body.

Představoval jste si před utkáním, jaké by to asi bylo dát Opavě gól?

Představoval jsem si to hodněkrát. Ale já si představoval všechny scénáře. Co by mohlo být, co ne. Hráli jsme v prvním poločase na tu stranu, na kterou se mi víc daří. Jsem trochu pověrčivý, takže jsem věřil, že to tam trefím. Trefil jsem a jsem za to rád.

Podruhé jste vyhráli venku, spravilo to mužstvu náladu po domácích ztrátách?

Chtěli jsme ty dva domácí zpackané zápasy nahradit. Je to škoda, že jsme je ztratili. Teď bychom měli třeba devět bodů a bylo by to něco úplně jiného. Před sezonou jsem panu Jankulovskému slíbil nějaké body. Na ty už bohužel nedosáhneme. Ale říkal, že když uděláme devět bodů, tak ten jeden bod, který jsem mu slíbil navíc, oželí. Tak ještě musíme zvládnout Bohemku a splnit ten slib aspoň na padesát procent. Ty domácí ztráty bohužel mrzí.

11
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
12
Tomáš
Rigo
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
7
Karel
Pojezný
26
Filip
Blažek
0
Paixao da Silva
Ewerton
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
5
Jiří
Boula
13
Samuel
Grygar
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo
4
Robert
Mišković
19
David
Lischka
35
Jakub
Markovič
28
Filip
Kubala