út 4.6.2019
A-tým

Tomáš Smola: Baník je pro mě vrchol

Umí střílet góly. V sezoně, která právě skončila, jich nastřílel devět. Po tento počet útočník Tomáš Smola v minulých čtyřech sezonách nikdy neklesl. Teď věří, že se mu podobně bude dařit i v Baníku Ostrava, jehož se urostlý útočník stal novým hráčem.

Co vás přimělo k přestupu do Baníku?

Je to pro mě krok dopředu. Baník hrál o evropské poháry, což je samozřejmě taky velké lákadlo. Bohužel to nedopadlo, ale já prostě věřím, že to je správná cesta. Baník je trochu někde jinde než Opava. Zázemím, stadionem, fanouškovskou základnou i finančně. A bude hrát důležitou roli v boji o přední pozice.

Zájem o vás byl i v jiných klubech, jak dlouho jste se rozhodoval?

Nějakou dobu jsme to řešili, ale kontaktoval mě pak pan Jankulovski, a s tím jsme se domluvili tak nějak rychle. Takže to bylo všechno v pořádku.

Mezi kterými kluby jste se rozhodoval?

Rozhodoval jsem se mezi Mladou Boleslaví a Baníkem. Byl jsem ale nakloněný spíš Baníku. Není tajemstvím, že mi se tady v tomto regionu líbí. Jak tady lidi fotbalem žijí. V Opavě i tady v Ostravě. I aklimatizace tady bude určitě jednodušší, je tu Kuzma (Nemanja Kuzmanovič), znám se i s jinými hráči, takže to bude v pohodě.

Ukázal vám přestup Nemanji Kuzmanoviče, že cesta do Baníku je ta správná?

Ukázalo mi to spíš nenávist těch fanoušků, ale postupem času ho přijali, takže doufám, že to bude v pohodě.

Čeho byste chtěl v Baníku dosáhnout?

Šel jsem sem s tím, že bych si v Baníku chtěl zahrát evropské poháry. I kdyby to bylo jen předkolo, byl by to pro mě velký úspěch. ¨

A nějaké konkrétní osobní cíle?

Mám jenom týmové cíle. Ke mně jako k útočníkovi samozřejmě patří střílení gólu, to je samozřejmost.

Proti Baníku jste v minulých sezonách hrál několikrát, co o jeho mužstvu soudíte?

Ten tým je tady dobře složený. A charakterově jsou kluci taky supr. Několik jich znám a taky jsem se o tom bavil s Kuzmou, když do Baníku odešel. A ten si to jenom pochvaloval. Takže to bude super zkušenost. Je to hodně silový tým, to jsem sám poznal. Ať Prochy, Zio nebo Šindy, to jsou všechno siloví stopeři, na které se mi hrálo špatně. Tak doufám, že Baníku pomohu.

Považujete nové angažmá v Baníku za dosavadní vrchol své kariéry?

Určitě ano. Tohle je pro mě vrchol, o tom žádná.

6
Daniel
Tetour
21
Daniel
Holzer
5
Adam
Jánoš
31
Ondřej
Šašinka
25
Jiří
Fleišman
18
Tomáš
Zajíc
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanovič
7
Martin
Fillo
15
Patrizio
Stronati