so 8.7.2017
A-tým

Tomáš Poznar: Výkony pramení z důvěry lidí v klubu

Slibný start nového angažmá. Útočník Tomáš Poznar se po příchodu z Plzně zapsal do střelecké listiny zatím ve všech třech zápasech, do kterých za Baník nastoupil. „Je to samozřejmě super, když v novém týmu nemusíte dlouho čekat na první gól. Ale důležité zápasy přijdou až v lize,“ zůstává při zemi osmadvacetiletý dlouhán z ofenzívy.

Pro hráčské sebevědomí jste ale lepší úvod v Baníku sotva mohl zažít.

Je to bezvadné, když vám to tam spadne hned v prvním zápase. Člověk si začne i více věřit. Je to určitě důsledek dobré atmosféry v týmu a klubu. Cítím podporu od vedení i trenérů a z toho pramení i ty výkony. Chtěl bych tak co nejdéle pokračovat a být Baníku prospěšný.

Znamená vaše aktuální střelecká potence, že vám sedí i rozestavení 4 – 4 – 2? Z Plzně jste byl zvyklý na systém 4 – 2 – 3 – 1.

Já právě mám dobré zkušenosti s rozestavením 4 – 4 – 2, takže mi tento způsob hry vyhovuje. Takhle jsme vlastně hrávali i ve Zlíně pod trenérem Páníkem s Lukášem Železníkem, a i tehdy nám to tam padalo a dařilo se nám. Já to určitě vítám.

Jak byste zhodnotil své první dva týdny v Baníku?

Řekl bych, že teď jsme ve fázi velké únavy. Finišujeme kondiční část. Proti Trnavě jsme to zase hodně prostřídali a první parta odvedla velké penzum práce. Hodně toho odběhala. My, co jsme šli hrát až poslední půlhodinu, jsme to pak měli trošku snadnější. Jsme rádi za výhru, ale musíme s pokorou pokračovat dále.

5
Jiří
Boula
80
Ondřej
Kričfaluši
20
Srdjan
Plavšić
11
David
Látal
6
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
21
Michal
Kohút
66
Matúš
Rusnák
4
Christ
Tiéhi
37
Matěj
Chaluš
41
Mikuláš
Kubný
28
Filip
Kubala
18
David
Planka
77
Ladislav
Almási
25
Dennis
Owusu
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
17
Michal
Frydrych
1
Viktor
Budinský
30
Dominik
Holec
22
Tomáš
Zlatohlávek
95
Daniel
Holzer
29
Jakub
Pira
44
Eldar
Šehić
55
Artur
Musák
2
Marek
Havran
8
Christian
Frýdek
31
Alexander
Munksgaard