so 8.7.2017
A-tým

Tomáš Poznar: Výkony pramení z důvěry lidí v klubu

Slibný start nového angažmá. Útočník Tomáš Poznar se po příchodu z Plzně zapsal do střelecké listiny zatím ve všech třech zápasech, do kterých za Baník nastoupil. „Je to samozřejmě super, když v novém týmu nemusíte dlouho čekat na první gól. Ale důležité zápasy přijdou až v lize,“ zůstává při zemi osmadvacetiletý dlouhán z ofenzívy.

Pro hráčské sebevědomí jste ale lepší úvod v Baníku sotva mohl zažít.

Je to bezvadné, když vám to tam spadne hned v prvním zápase. Člověk si začne i více věřit. Je to určitě důsledek dobré atmosféry v týmu a klubu. Cítím podporu od vedení i trenérů a z toho pramení i ty výkony. Chtěl bych tak co nejdéle pokračovat a být Baníku prospěšný.

Znamená vaše aktuální střelecká potence, že vám sedí i rozestavení 4 – 4 – 2? Z Plzně jste byl zvyklý na systém 4 – 2 – 3 – 1.

Já právě mám dobré zkušenosti s rozestavením 4 – 4 – 2, takže mi tento způsob hry vyhovuje. Takhle jsme vlastně hrávali i ve Zlíně pod trenérem Páníkem s Lukášem Železníkem, a i tehdy nám to tam padalo a dařilo se nám. Já to určitě vítám.

Jak byste zhodnotil své první dva týdny v Baníku?

Řekl bych, že teď jsme ve fázi velké únavy. Finišujeme kondiční část. Proti Trnavě jsme to zase hodně prostřídali a první parta odvedla velké penzum práce. Hodně toho odběhala. My, co jsme šli hrát až poslední půlhodinu, jsme to pak měli trošku snadnější. Jsme rádi za výhru, ale musíme s pokorou pokračovat dále.

32
Lukáš
Budínský
8
Jaroslav
Harušťák
13
Roman
Potočný
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
5
Adam
Jánoš
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil
17
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
12
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
33
Ondřej
Kukučka
4
Yira
Sor
77
Gigli
Ndefe
66
Denis
Granečný
24
Jan
Juroška
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka