po 27.11.2017
A-tým

Tomáš Poznar: Gól mi určitě pomůže

Trefil se ve správný čas. Tomáš Poznar v sobotním derby už za tři minuty gólově zareagoval na vedoucí branku karvinského Wágnera a připravil půdu pro závěrečný obrat. „Úleva byla obrovská, snad se blýská na lepší časy,“ řekl útočník Baníku.

I konkrétně pro vás musí být úleva, že jste se konečně střelecky prosadil.

No ježišmarjá (smích). Hodně velká. Makal jsem, čekal jsem na šanci. Jsem rád hrozně moc a ještě radši, že vyhrál Baník. Věřím samozřejmě, že mi ten gól pomůže a že mě to může nakopnout k lepším výkonům.

Velkou šanci na gól jste měl už v prvním poločase. Co byste teď udělal jinak?

Chtěl jsem si balon dát kolem gólmana, ale bylo to špatné rozhodnutí. Měl jsem zvolit nějaké jednoduché řešení. Měl jsem zkusit gólmana propálit hned. Ale hlavně že se to povedlo ve druhé půli.

Jak se vám osobně hrálo na nezvyklém postu pod hrotem?

Trénoval jsem, abych byl připravený na každou pozici. Trenér zvolil rozestavení 4-1-4-1, ve kterém jsme teď hráli poslední zápasy, a můj úkol byl, abychom s Hrubasem (Robert Hrubý) doplňovali Baryho. Myslím, že nám to uprostřed celkem fungovalo, i Hlína (Marek Hlinka) pod námi odvedl velkou práci.

Co znamená výhra nad Karvinou pro další vývoj?

Teď především to, že nám Karviná neodskočila a bodově jsme ji dotáhli. Ale pořád tam jsme namočeni. Je tam více adeptů, výhrou jsme se alespoň odlepili ze sestupového místa. Kdybychom ten zápas nezvládli, to by bylo zlé.

Za stavu 0:1 vám tudíž asi nebylo nejlépe.

My jsme v tom utkání vypadli na nějakých patnáct minut ze hry a málem nás to stálo zápas. Naštěstí jsme to otočili. Asi nějakou sílu máme a to je dobré zjištění. Úleva je pochopitelně obrovská. To dlouhé čekání na výhru bylo samozřejmě nepříjemné. Snad se blýská na lepší časy. 

25
Jiří
Fleišman
17
Muhammed
Sanneh
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Adam
Jánoš
8
Jaroslav
Harušťák
12
Radovan
Murin
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
32
Lukáš
Budínský
33
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
13
Roman
Potočný
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
7
Ondřej
Chvěja