FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Tomáš Poznar: Gól mi určitě pomůže

27.11.2017 | Redakce

Trefil se ve správný čas. Tomáš Poznar v sobotním derby už za tři minuty gólově zareagoval na vedoucí branku karvinského Wágnera a připravil půdu pro závěrečný obrat. „Úleva byla obrovská, snad se blýská na lepší časy,“ řekl útočník Baníku.

I konkrétně pro vás musí být úleva, že jste se konečně střelecky prosadil.

No ježišmarjá (smích). Hodně velká. Makal jsem, čekal jsem na šanci. Jsem rád hrozně moc a ještě radši, že vyhrál Baník. Věřím samozřejmě, že mi ten gól pomůže a že mě to může nakopnout k lepším výkonům.

Velkou šanci na gól jste měl už v prvním poločase. Co byste teď udělal jinak?

Chtěl jsem si balon dát kolem gólmana, ale bylo to špatné rozhodnutí. Měl jsem zvolit nějaké jednoduché řešení. Měl jsem zkusit gólmana propálit hned. Ale hlavně že se to povedlo ve druhé půli.

Jak se vám osobně hrálo na nezvyklém postu pod hrotem?

Trénoval jsem, abych byl připravený na každou pozici. Trenér zvolil rozestavení 4-1-4-1, ve kterém jsme teď hráli poslední zápasy, a můj úkol byl, abychom s Hrubasem (Robert Hrubý) doplňovali Baryho. Myslím, že nám to uprostřed celkem fungovalo, i Hlína (Marek Hlinka) pod námi odvedl velkou práci.

Co znamená výhra nad Karvinou pro další vývoj?

Teď především to, že nám Karviná neodskočila a bodově jsme ji dotáhli. Ale pořád tam jsme namočeni. Je tam více adeptů, výhrou jsme se alespoň odlepili ze sestupového místa. Kdybychom ten zápas nezvládli, to by bylo zlé.

Za stavu 0:1 vám tudíž asi nebylo nejlépe.

My jsme v tom utkání vypadli na nějakých patnáct minut ze hry a málem nás to stálo zápas. Naštěstí jsme to otočili. Asi nějakou sílu máme a to je dobré zjištění. Úleva je pochopitelně obrovská. To dlouhé čekání na výhru bylo samozřejmě nepříjemné. Snad se blýská na lepší časy. 

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA