čt 18.5.2017
A-tým

Tomáš Mičola: Ještě je před námi spousta dřiny

Stačí získat tři body a nic jiného už baníkovce nemusí zajímat. Karty jsou před závěrečnými dvěma koly druholigové sezony rozdány jasně. „Byl bych šťastný, kdybychom to uhráli už v Olomouci, a poslední zápas si mohli užít v klidu a bez nervů,“ přeje si autor důležitých jarních gólů Tomáš Mičola.

V Olomouci vás požene za úspěchem znovu nejspíše několik tisíc fanoušků. Jak se na zápas těšíte?

Těšíme se hodně, protože se dá čekat parádní atmosféra. Naši fanoušci se tam chystají ve velkém počtu. Když tento týden přijíždím na trénink na Bazaly, skoro vždycky potkám lidi, co odcházejí s lístkem z předprodeje. Cítíme ten zájem. Uděláme všechno pro to, abychom v neděli mohli být všichni spokojeni. Ale je před námi ještě strašně moc dřiny.

Jak konkrétně se na Sigmu připravujete?

Olomouc už je jistý vítěz a postupující, hraje bez tlaku. Ale na nás se stoprocentně vyhecují. Vybičuje je právě i atmosféra zápasu. Na podzim jsme je porazili, určitě budou mít motivaci nám to vrátit. Olomouc hraje celou sezonu útočný fotbal. Snad jen na začátku sezony se trochu trápili, ale od nějakého pátého kola už stabilně prokazují kvalitu. Myslím, že by to mohl být dobrý zápas.

Cítíte větší tlak, jak se blíží poslední kolo?

Tlak je cítit celé jaro. Opava nám nedá vydechnout. Ale zase to máme ve vlastních rukách, co víc si můžete přát, než se dívat jen sami na sebe?! Teď máme první mečbol a byl bych šťastný, abychom si užili poslední kolo bez nervů. Ale je před námi spousta práce. Máme před sebou posledních 180 minut sezony a v těch se každý musí vydat na víc než sto procent. Pak věřím, že to zvládneme.

17
Michal
Frydrych
25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
30
Jiří
Letáček
33
Eldar
Šehić
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
26
Muhamed
Tijani
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
13
Daniel
Smékal
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
4
Martin
Chlumecký
1
Martin
Hrubý
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
14
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási