čt 18.5.2017
A-tým

Tomáš Mičola: Ještě je před námi spousta dřiny

Stačí získat tři body a nic jiného už baníkovce nemusí zajímat. Karty jsou před závěrečnými dvěma koly druholigové sezony rozdány jasně. „Byl bych šťastný, kdybychom to uhráli už v Olomouci, a poslední zápas si mohli užít v klidu a bez nervů,“ přeje si autor důležitých jarních gólů Tomáš Mičola.

V Olomouci vás požene za úspěchem znovu nejspíše několik tisíc fanoušků. Jak se na zápas těšíte?

Těšíme se hodně, protože se dá čekat parádní atmosféra. Naši fanoušci se tam chystají ve velkém počtu. Když tento týden přijíždím na trénink na Bazaly, skoro vždycky potkám lidi, co odcházejí s lístkem z předprodeje. Cítíme ten zájem. Uděláme všechno pro to, abychom v neděli mohli být všichni spokojeni. Ale je před námi ještě strašně moc dřiny.

Jak konkrétně se na Sigmu připravujete?

Olomouc už je jistý vítěz a postupující, hraje bez tlaku. Ale na nás se stoprocentně vyhecují. Vybičuje je právě i atmosféra zápasu. Na podzim jsme je porazili, určitě budou mít motivaci nám to vrátit. Olomouc hraje celou sezonu útočný fotbal. Snad jen na začátku sezony se trochu trápili, ale od nějakého pátého kola už stabilně prokazují kvalitu. Myslím, že by to mohl být dobrý zápas.

Cítíte větší tlak, jak se blíží poslední kolo?

Tlak je cítit celé jaro. Opava nám nedá vydechnout. Ale zase to máme ve vlastních rukách, co víc si můžete přát, než se dívat jen sami na sebe?! Teď máme první mečbol a byl bych šťastný, abychom si užili poslední kolo bez nervů. Ale je před námi spousta práce. Máme před sebou posledních 180 minut sezony a v těch se každý musí vydat na víc než sto procent. Pak věřím, že to zvládneme.

16
Jan
Laštůvka
31
Ondřej
Šašinka
25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
21
Daniel
Holzer
6
Daniel
Tetour
15
Patrizio
Stronati
7
Martin
Fillo
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanovič