po 13.9.2021
Juniorka aktuality

Tomáš Hejdušek: První místo není náhodné

Pozvolný začátek v podobě smolné remízy v Olomouci v úvodním kole a nepříjemně vysoké porážce v Kroměříži v kole třetím. Ale pak start aktuálně pětizápasové vítězné šňůry, která rezervu Baníku katapultovala na první místo MSFL. Takový je až dosud podzim v podání týmu Baníku B vedeného Tomášem Hejduškem.

B-tým Baníku vede tabulku MSFL, jeho nejlepší střelec Petr Jaroň je s osmi góly na čele tabulky střelců. V elitní pětici nejlepších kanonýrů soutěže jej navíc doplňuje aktuálně pátý pětigólový Daniel Smékal...

"Nemůžu říct, že bych čekal, že to přesně takhle po osmém kole bude," reaguje na výčet pozitiv Tomáš Hejdušek, trenér B-týmu Baníku. "Ale v žádném případě to není stav náhodný a už vůbec ne nezasloužený. Současný stav je součtem výsledků práce, kterou tohle mužstvo absolvovalo nejen před touto sezonou nebo během ní, ale třeba taky v době covidu, kdy se nehrálo, ale kdy jsme využili veškerý čas k tvrdé práci. I když kluci v té době nevěděli, kdy zase budou moci hrát a tušili, že tak hned to nebude, makali i v té těžké době poctivě a teď se jim to vrací," pokračuje Tomáš Hejdušek, jenž si pochvaluje celou řadu okolností. Skvělé klima v mužstvu, které vtáhne i hráče z A-týmu, kteří tu a tam z různých důvodů v mužstvu "hostují". 

"Ať už to byl z áčka kdokoliv, vždycky se plně přizpůsobil té naší odhodlané a bojovné náladě a vždy na hřišti odvedl maximum. Kluci, kteří z áčka přijdou, vidí, jak do toho tým dává vše a nedovolí si cokoliv vypustit. A pro naše kluky je zase účast hráče z áčka velkou motivací, takže to funguje oboustranně velmi dobře."

S výjimkou utkání s Frýdkem-Místkem, do něhož z různých důvodů zasáhlo osm hráčů z A-týmu, se rezerva Baníku v zápasech MSFL spoléhá z velké většiny na své hráče. Jeden z nich, dvacetiletý Petr Jaroň, se střelecky utrhnul, naposledy svým gólem rozhodl utkání ve Zlíně a s úžasnou bilancí jednoho vstřeleného gólu na zápas vede po osmi odehraných zápasech tabulku střelců MSFL.  

"Uplatňuje především své kreativní schopnosti. Je to kluk, který umí "jeden na jednoho" a dokáže z toho těžit tím, že se dostane do šance. A ty navíc dokáže proměňovat," glosuje výkony svého hráče Tomáš Hejdušek, jenž si myslí, že Petr Jaroň bude brzy následovat Davida Buchtu a dostane šanci v A-týmu. 

"Přejeme si to všichni. On i my. Především tohle je cílem naší práce a připravit hráče pro A-tým je pro nás důležitějším cílem než být aktuálně první v tabulce. Peťa je skromný pohodový kluk a moc bych si přál, aby už brzy pomáhal Ondrovi Smetanovi v áčku. Vše má svůj čas a vývoj, ví to i Petr a myslím si, že ta jeho cesta je dobře nasměrovaná. Věřím, že se mu to povede a že z toho současného béčka nebude jediný," uzavírá Tomáš Hejdušek.

66
Denis
Granečný
99
Ladislav
Almási
30
Viktor
Budinský
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
13
Roman
Potočný
17
Muhammed
Sanneh
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
12
Radovan
Murin
5
Adam
Jánoš
33
Ondřej
Kukučka
19
David
Lischka
9
David
Buchta
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
20
Jakub
Pokorný