po 8.2.2021
Aktuální zprávy

Tijani na hostování do Třince

​AKTUALIZOVÁNO 16:01. Dnešní konec zimního přestupního termínu pro český profesionální fotbal vyvolal na Bazalech několik změn. Soupisku áčka na čtyři měsíce opouští nigerijský útočník Muhamed Tijani, který už podruhé v kariéře odchází na hostování do druholigového Třince.

Potřebuje co nejvíce hrát a u druhé ligy máme jistotu, že se jako profesionální soutěž rozjede,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann na adresu mladého Nigerijce, jenž si v aktuální sezoně připsal jedenáct prvoligových a jeden pohárový start za áčko FCB. 

Muhameda Tijaniho pod Javorový doprovodí i Lukáš Cienciala, který v zimě do Baníku právě z Třince přestoupil, ale sezonu ještě dokončí v druholigovém celku.

O jednu soutěž si polepší záložník Samuel Kulig, který už s áčkem Baníku několikrát trénoval, ale pravidelně hrával za třetiligovou juniorku. Jaro stráví ve Slavoji Vyšehrad.

„Jde o patro výše do kvalitnější soutěže, může nabrat nové herní zkušenosti, je to pro něj krok dopředu. Navíc začátek MSFL je na rozdíl od druhé ligy zatím zahalen nejistotou,“ uvedl Alois Grussmann s tím, že se stejně jako u Tijaniho jedná o hostování do konce sezony bez opce.


SOUHRN HOSTOVÁNÍ

Ondřej Chvěja (Pohronie)

Muhamed Tijani (Třinec)

Samuel Kulig (Vyšehrad)

Lukáš Cienciala (Třinec)

František Chmiel (Blansko)

Roman Holiš (Táborsko)

16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
1
Martin
Hrubý
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
8
Srdjan
Plavšić
5
Jiří
Boula
96
Eneo
Bitri
3
Muhammed
Sanneh
13
Daniel
Smékal
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
17
Michal
Frydrych
14
Petr
Jaroň
10
Matěj
Šín
26
Muhamed
Tijani
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
33
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
18
Robert
Mišković
22
Filip
Kaloč