po 8.2.2021
Aktuální zprávy

Tijani na hostování do Třince

​AKTUALIZOVÁNO 16:01. Dnešní konec zimního přestupního termínu pro český profesionální fotbal vyvolal na Bazalech několik změn. Soupisku áčka na čtyři měsíce opouští nigerijský útočník Muhamed Tijani, který už podruhé v kariéře odchází na hostování do druholigového Třince.

Potřebuje co nejvíce hrát a u druhé ligy máme jistotu, že se jako profesionální soutěž rozjede,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann na adresu mladého Nigerijce, jenž si v aktuální sezoně připsal jedenáct prvoligových a jeden pohárový start za áčko FCB. 

Muhameda Tijaniho pod Javorový doprovodí i Lukáš Cienciala, který v zimě do Baníku právě z Třince přestoupil, ale sezonu ještě dokončí v druholigovém celku.

O jednu soutěž si polepší záložník Samuel Kulig, který už s áčkem Baníku několikrát trénoval, ale pravidelně hrával za třetiligovou juniorku. Jaro stráví ve Slavoji Vyšehrad.

„Jde o patro výše do kvalitnější soutěže, může nabrat nové herní zkušenosti, je to pro něj krok dopředu. Navíc začátek MSFL je na rozdíl od druhé ligy zatím zahalen nejistotou,“ uvedl Alois Grussmann s tím, že se stejně jako u Tijaniho jedná o hostování do konce sezony bez opce.


SOUHRN HOSTOVÁNÍ

Ondřej Chvěja (Pohronie)

Muhamed Tijani (Třinec)

Samuel Kulig (Vyšehrad)

Lukáš Cienciala (Třinec)

František Chmiel (Blansko)

Roman Holiš (Táborsko)

10
Matěj
Šín
13
Samuel
Grygar
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
4
Robert
Mišković
37
Matej
Madleňák
21
Jiří
Klíma
30
Jiří
Letáček
11
Eldar
Šehić
70
David
Fadairo
9
David
Buchta
35
Jakub
Markovič
6
Daniel
Tetour
26
Filip
Blažek
17
Michal
Frydrych
32
Paixao da Silva
Ewerton
20
Abdullahi
Tanko
28
Filip
Kubala
19
David
Lischka
12
Tomáš
Rigo
1
Martin
Hrubý
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška