po 5.10.2015
Aktuální zprávy

Szotkowski, Honiš a Helešic nastoupí za reprezentaci proti Baníku

Výbornou vizitkou pro náš klub je nominace hned tří mladých fotbalistů do národního týmu do 20 let, který má v říjnové reprezentační přestávce v plánu týdenní soustředění v Kravařích. Trenér Martin Svědík povolal do mládežnické reprezentace útočníka Marka Szotkowského, stopera Martina Honiše a krajního obránce Matěje Helešice, kteří jsou oporami našeho juniorského celku.

Mladí baníkovci se k reprezentaci připojili hned po nedělním zápase proti Znojmu, které na Bazalech porazili 7:0, mimo jiné i díky třem trefám střelce Szotkowského. Nebude to však trvat dlouho a do našeho tréninkového zázemí se zase vrátí. Ve středu od 11:00 se totiž bude na hlavním hřišti hrát přípravné utkání našeho A mužstva právě proti reprezentačnímu výběru do 20 let.

Bude to prestižní konfrontace nejen mezi hráči, kdy naši odchovanci nastoupí v dresu národního týmu proti mateřskému klubu, ale dojde i na nevšední trenérské setkání. Trenér našeho áčka Radomír Korytář a reprezentační kouč Martin Svědík ještě před rokem Baník společně trénovali, nyní budou soupeři. „S Martinem jsme v kontaktu a počítám s tím, že se budeme hecovat, protože jako trenéři jsme proti sobě ještě nestáli,“ říká trenér našeho mužstva, které má pro reprezentační přestávku stanovený jasný cíl.

Po páteční výhře 1:0 nad Sigmou Olomouc chce nadále pokračovat v poctivé každodenní práci v tréninkovém procesu a zlepšovat výkon týmu i jednotlivců. „Vyhráli jsme po devíti kolech, takže musíme být pokorní a vidět, že je pořád co zlepšovat. Toho dosáhneme jedině každodenním tréninkem a snahou posouvat naši hru dopředu,“ doplnil Korytář.

Připomeňme ještě, že naše reprezentanty kromě zápasu proti Baníku čeká také druhé přípravné utkání, a to v pátek od 14:00 na hřišti druholigové Karviné.

0
Daniel
Tetour
0
David
Buchta
0
Jan
Juroška
0
Ladislav
Almási
0
Jaroslav
Svozil
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jiří
Klíma
0
Martin
Chlumecký
0
Jan
Laštůvka
0
David
Lischka
0
Gigli
Ndefe
0
Filip
Kaloč
0
Lukáš
Budínský
0
Jakub
Pokorný
0
Ladislav
Takács
0
Jiří
Boula
0
Muhammed
Sanneh
0
Jiří
Fleišman
0
Petr
Jaroň