po 5.10.2015
Aktuální zprávy

Szotkowski, Honiš a Helešic nastoupí za reprezentaci proti Baníku

Výbornou vizitkou pro náš klub je nominace hned tří mladých fotbalistů do národního týmu do 20 let, který má v říjnové reprezentační přestávce v plánu týdenní soustředění v Kravařích. Trenér Martin Svědík povolal do mládežnické reprezentace útočníka Marka Szotkowského, stopera Martina Honiše a krajního obránce Matěje Helešice, kteří jsou oporami našeho juniorského celku.

Mladí baníkovci se k reprezentaci připojili hned po nedělním zápase proti Znojmu, které na Bazalech porazili 7:0, mimo jiné i díky třem trefám střelce Szotkowského. Nebude to však trvat dlouho a do našeho tréninkového zázemí se zase vrátí. Ve středu od 11:00 se totiž bude na hlavním hřišti hrát přípravné utkání našeho A mužstva právě proti reprezentačnímu výběru do 20 let.

Bude to prestižní konfrontace nejen mezi hráči, kdy naši odchovanci nastoupí v dresu národního týmu proti mateřskému klubu, ale dojde i na nevšední trenérské setkání. Trenér našeho áčka Radomír Korytář a reprezentační kouč Martin Svědík ještě před rokem Baník společně trénovali, nyní budou soupeři. „S Martinem jsme v kontaktu a počítám s tím, že se budeme hecovat, protože jako trenéři jsme proti sobě ještě nestáli,“ říká trenér našeho mužstva, které má pro reprezentační přestávku stanovený jasný cíl.

Po páteční výhře 1:0 nad Sigmou Olomouc chce nadále pokračovat v poctivé každodenní práci v tréninkovém procesu a zlepšovat výkon týmu i jednotlivců. „Vyhráli jsme po devíti kolech, takže musíme být pokorní a vidět, že je pořád co zlepšovat. Toho dosáhneme jedině každodenním tréninkem a snahou posouvat naši hru dopředu,“ doplnil Korytář.

Připomeňme ještě, že naše reprezentanty kromě zápasu proti Baníku čeká také druhé přípravné utkání, a to v pátek od 14:00 na hřišti druholigové Karviné.

5
Adam
Jánoš
33
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
66
Denis
Granečný
8
Jaroslav
Harušťák
77
Gigli
Ndefe
30
Viktor
Budinský
7
Ondřej
Chvěja
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
19
David
Lischka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
23
Jaroslav
Svozil
32
Lukáš
Budínský
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
17
Muhammed
Sanneh
4
Yira
Sor
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška