FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Stronati: Derby je vždycky těžký zápas

06.11.2019 | Redakce

Zápas co zápas je na něm vidět chuť a odhodlání maximálním způsobem se poprat o vítězství. Dá se dopředu odhadnout, že proti Karviné to bude ze strany Patrizia Stronatiho stejná písnička. Nebo spíš stejně tvrdá muzika. "Zio" ví, že malé slezské derby není nikdy pro nikoho snadnou záležitostí. Ať jste favoritem utkání, nebo ne. Nejinak tomu bude v pátek

Jak těžké je po dvou zápasech se Slavií "přeorientovat se" na duel s Karvinou?

Bude to úplně jiný zápas. Víme, že Slavia je silná na míči a dominuje. A teď si myslím, že to bude naopak. My musíme na Karvinou vytvořit tlak, doma ji zatlačit. My teď musíme být silní na míči a vytvářet si šance. Věřím, že ten zápas bude o nás.

Je jasné, že se střetnete se soupeřem s úplně jiným herním stylem...

Slavia útočí proti každému soupeři. Karviná určitě tolik riskovat nebude, bude to vzadu více zajišťovat a bude složitější proniknout do nějakých brejků. 

Posílily dva duely se Slavií, proti níž jste odehráli tři výborné poločasy a jedno prodloužení navrch, vaše herní sebevědomí?

Samozřejmě. Doma v MOL Cupu jsme nechali na hřišti úplně všechno. Šli jsme na hřiště s tím, že můžeme uspět. Věřili jsme si, šli jsme si za vítězstvím a taky to tak vypadalo. Pak na Slavii byl dobrý první poločas. I když má Slavia doma svou sílu. V tom druhém už nás ale rozebrali, my udělali zbytečné chyby, které oni potrestali. Jsme ponaučení a věřím, že teď to zase bude vypadat jinak.

Do utkání se Slavií jste nastupovali s absolutním nasazením. Bude to proti Karviné podobné?

Musí být. Na každý zápas se musíme v hlavě připravit, každý je důležitý. A pokud bude stav zápasu dlouho nerozhodný, musíme zůstat trpěliví. A pořád doufat.

Karviná je tým, který venku dokáže působit problémy…

Jsou nebezpeční. Mají tam vysoké hráče a dokážou zahrozit ze standardky. Dobře brání. Mají tam vysoké stopery, takže bude těžké tam projít. Ale vždycky se dá projít... K nim i k nám. 

Vy sám se stále častěji odhodláváte k ofenzivním průnikům. Budou k vidění i v utkání s Karvinou?

Pokud budu hrát, budu se samozřejmě snažit i útočit. Pro mě je ale prvořadé především to dobře odbránit. A pak až přidat i něco směrem dopředu.

Karviná už čeká čtyři zápasy na vstřelený gól. Nehrozí podcenění?

To určitě ne. Ve fotbale to funguje tak, že kdokoliv se kdykoliv může chytit na komkoliv a nastřílet mu góly. Musíme bránit na sto procent a nic jim nedovolit.

Proč se Baník v zápasech s Karvinou prosazuje tak složitě?

Je to malé slezské derby. A každé derby je těžké. Nahecované. A proto žádný derbyzápas nikdy není lehký.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA