FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Štefan Pekár: Konec Myjavy nehrál roli

05.01.2017 | Redakce

Odchod kapitána Štefana Pekára z Myjavy do Baníku odstartoval skoro až revoluční dny na slovenské fotbalové scéně – odhlášení Spartaku z tamní rozehrané nejvyšší soutěže. I když to tak vypadalo, příchod osmadvacetiletého ofenzivního hráče do Baníku ale s napětím v Myjavě neměl souvislost. „Byl jsem rozhodnutý do Ostravy odejít tak jako tak. A byla náhoda, že o den později oznámili, že končí,“ řekl Štefan Pekár.

Jak tedy vypadalo zákulisí vašeho příchodu do Baníku?

Telefonoval jsem si už v létě s trenérem Křečkem, se kterým se znám z Ružomberoku. Ale tehdy mě hodně lákalo předkolo Evropské ligy s Myjavou, a proto to padlo. Zájem Baníku ale trval. Potom v zimě už jsem tomu byl nakloněný.

Podle načasování přestupu se zdálo, že váš odchod souvisí s děním v Myjavě a odstoupením týmu ze slovenské ligy.

Byla to opravdu jen shoda náhod, že v úterý jsem podepsal Baníku a ve středu na Myjavě oznámili, že končí. Ale opravdu jsem o tom nevěděl. Měl jsem ambici do Baníku v zimě odejít. Uskutečnilo by se to podle mě, i kdyby Myjava v lize zůstala.

Nebál jste se přestupu ze slovenské první ligy o patro níže?

Zariskoval jsem a věřím, že v létě ten risk bude zisk a my postoupíme zpět do ligy. Baník je značka, jsou tady skvělí fanoušci, klub má historii. Chtěl jsem jít do takového klubu. Těším se na to angažmá a jak už jsem řekl, věřím, že pomůžu k postupu.

Celý rozhovor zde

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA