čt 5.1.2017
A-tým

Štefan Pekár: Konec Myjavy nehrál roli

Odchod kapitána Štefana Pekára z Myjavy do Baníku odstartoval skoro až revoluční dny na slovenské fotbalové scéně – odhlášení Spartaku z tamní rozehrané nejvyšší soutěže. I když to tak vypadalo, příchod osmadvacetiletého ofenzivního hráče do Baníku ale s napětím v Myjavě neměl souvislost. „Byl jsem rozhodnutý do Ostravy odejít tak jako tak. A byla náhoda, že o den později oznámili, že končí,“ řekl Štefan Pekár.

Jak tedy vypadalo zákulisí vašeho příchodu do Baníku?

Telefonoval jsem si už v létě s trenérem Křečkem, se kterým se znám z Ružomberoku. Ale tehdy mě hodně lákalo předkolo Evropské ligy s Myjavou, a proto to padlo. Zájem Baníku ale trval. Potom v zimě už jsem tomu byl nakloněný.

Podle načasování přestupu se zdálo, že váš odchod souvisí s děním v Myjavě a odstoupením týmu ze slovenské ligy.

Byla to opravdu jen shoda náhod, že v úterý jsem podepsal Baníku a ve středu na Myjavě oznámili, že končí. Ale opravdu jsem o tom nevěděl. Měl jsem ambici do Baníku v zimě odejít. Uskutečnilo by se to podle mě, i kdyby Myjava v lize zůstala.

Nebál jste se přestupu ze slovenské první ligy o patro níže?

Zariskoval jsem a věřím, že v létě ten risk bude zisk a my postoupíme zpět do ligy. Baník je značka, jsou tady skvělí fanoušci, klub má historii. Chtěl jsem jít do takového klubu. Těším se na to angažmá a jak už jsem řekl, věřím, že pomůžu k postupu.

Celý rozhovor zde

4
Martin
Chlumecký
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
23
Jaroslav
Svozil
39
Dominik
Janošek
29
Ladislav
Takács
14
Petr
Jaroň
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
7
Šimon
Falta
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
50
Ubong
Ekpai
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
10
Matěj
Šín
32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný