FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Startuje unikátní soutěž MOL eCup

19.06.2020 | Tisková zpráva

Svět esportu spatří nový projekt! Virtuální fotbalový pohár ve hře FIFA 20 nesoucí název MOL eCup, odstartuje už v polovině června. Jak samotný název napovídá, jedná se o virtuální podobu reálného fotbalového MOL Cupu, který organizuje Fotbalová asociace České republiky. Fanoušci se mohou těšit na zapojení reálných fotbalistů i profesionálních gamerů.

„Cílem projektu je vytvořit esportovou aktivitu, která bude atraktivní nejen pro hráče, ale také pro fanoušky a naše partnery. Soutěž je otevřena široké veřejnosti a svým konceptem se blíží specifikům opravdového MOL Cupu – tedy, že i největší favorit může vypadnout s týmem z nižší soutěže,“ nastiňuje princip soutěže Michal Jurman, ředitel Oddělení komunikace FAČR.

Začátek virtuálního poháru je naplánován na 18. června, kdy odstartují veřejné online kvalifikace, ze kterých hráči postoupí do Hlavní fáze soutěže určené pro nejlepších 32 hráčů. V ní se postupující střetnou právě s hráči a fotbalisty, které nominovali zapojené kluby z 1. a 2. fotbalové soutěže, včetně toho našeho.

Reprezentující týmy budou mezi sebou bojovat klasickým pohárovým pavoukem o trofej pro historicky prvního vítěze MOL eCupu, ale také o 60 000 Kč, konzoli Playstation a plno dalších hodnotných cen. Ty nejzajímavější zápasy budou živě přenášeny na streamu https://www.twitch.tv/ecupcz.

Vyvrcholení MOL eCupu je naplánováno na polovinu července. Uvidíme překvapení v podobě vítězství menšího klubu? Na tuto otázku si fanoušci počkají do začátku července. Jedno je ale jisté, virtuální pohár nabídne široké veřejnosti atraktivní duely, které budou bavit!

Zapoj se i ty na www.ecup.cz.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA