so 16.7.2022
Aktuální zprávy

Startuje Zlatý kahan! Padne rekord?

Startuje 42. ročník mezinárodního turnaje Zlatý kahan! Už v pondělí 18. července se v Ostravě a okolí rozehrají první partie znovu skvěle obsazeného turnaje starších dorostenců. Mezi účastníky z pěti evropských zemí neschází ani taková jména, jako West Ham United nebo West Bromwich!

A zdaleka ne pouze anglické týmy zaručují vysokou kvalitu letošního ročníku Zlatého kahanu! „Vždyť polský Zaglebie Lubin a ukrajinský Ruch Lvov jsou posledními dorosteneckými mistry ve svých zemích! A například Viitorul Kluž patří mezi dorosteneckou špičku v Rumunsku. Čeká nás opravdu konfrontace předních evropských dorosteneckých týmů,“ uvedl Roman Holiš, šéf Akademie Baníku Ostrava, která turnaj pořádá.

Jedním z vrcholů turnaje bude souboj dorostenců Baníku a West Hamu United, k němuž dojde ve středu v 15 hodin na hřišti v Markvartovicích. „Moc bych si přál, aby fanoušci na tomto zápase překonali dosavadní divácký rekord turnaje, který je 415 diváků. Utkání Baníku s West Hamem si nový rekord určitě zaslouží,“ řekl ještě Roman Holiš.

Patronem turnaje je baníkovská legenda Martin Lukeš. „Jsem nadšený z toho, jak baníkovská akademie za poslední roky vyrostla, protože si myslím, že zázemí a vůbec podmínky tady mají opravdu špičkové. A mít šanci zahrát si s týmy, jako jsou West Ham United, Ruch Lvov nebo West Bromwich, je snem snad každého fotbalisty. Naši odchovanci ho díky turnajům, jako je tento, opravdu mohou zažít," vyznal se Martin Lukeš.

Program turnaje naleznete zde.

23
Jaroslav
Svozil
26
Muhamed
Tijani
7
Karel
Pojezný
96
Eneo
Bitri
14
Petr
Jaroň
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
1
Martin
Hrubý
3
Muhammed
Sanneh
17
Michal
Frydrych
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
22
Filip
Kaloč
13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
5
Jiří
Boula
25
Jiří
Fleišman
8
Srdjan
Plavšić
18
Robert
Mišković
33
Eldar
Šehić
11
Nemanja
Kuzmanović