FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Společné prohlášení SFC Opava a Baníku před derby

31.07.2019 | Tisková zpráva

Slezské derby je tentokrát na programu v pátek v 18 hodin na Městském stadionu v Opavě. Vzhledem k nejvyšší rizikovosti utkání byl opět svolán bezpečnostní štáb za účasti zástupců obou klubů – jak Slezského FC Opava, tak FC Baník Ostrava, dále pak zástupců integrovaného záchranného systému a LFA. Na základě tohoto jednání a zkušeností z minulých derby přichází oba kluby s tímto společným prohlášení směrem k fanouškům.

Všechny zainteresované strany si uvědomují vysoké bezpečnostní riziko tohoto utkání a udělají maximum možného pro snížení všech možných rizik spojených s organizací tohoto zápasu jak v Statutárním městě Opava v rámci logistiky a dopravy, tak stadionu v Městských sadech. Žádáme všechny fanoušky obou klubů, aby v dostatečném předstihu přišli na stadion s odkazem na vstupní kontroly u všech vstupů na stadion.

Slezský FC Opava opět vychází vstříc Baníku po dobré zkušenosti z minulého domácího derby a uvolní pro potřeby hostujících fanoušků část tribuny H o celkové kapacitě 1 009 míst. Jedná se o zhruba 16 % z celkové kapacity Městského stadionu, což je výrazně vyšší počet vstupenek, než stanovuje minimální kvóta (5 % z kapacity stadionu).

FC Baník Ostrava garantoval, že bude opět důrazně apelovat na své příznivce, aby se chovali důstojně při průvodu městem Opava, sportovně a v duchu fair-play. Případné nevhodné chování fanoušků FC Baník Ostrava může v budoucnu ovlivnit kvótu vstupenek jim určenou při vzájemných utkáních. FC Baník Ostrava zároveň zajistí distribuci vstupenek mezi své fanoušky s odkazem na web stránky.

Oba kluby věří, že toto vstřícné rozhodnutí ze strany SFC Opava povede ke zmírnění napjatých vztahů mezi fanoušky obou klubů, a především přispěje ke sportovní atmosféře na Městském stadionu v Opavě při pátečním derby. Oba kluby upozorňují na nulovou toleranci pyrotechniky na stadionech v nařízení FAČR a LFA.

Bližší organizační informace ohledně tohoto utkání budeme postupně uveřejňovat na webových stránkách obou klubů. Už teď ovšem upozorňujeme, že v den zápasu budou přijata mimořádná bezpečnostní opatření.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo pro naše fanoušky vyjednat výrazně vyšší počet vstupenek, než jaká je povinná kvóta,“ konstatoval výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák. „Zároveň chci poděkovat zástupcům opavského klubu za ochotu a vstřícnost. Věřím, že i naši fanoušci tento přístup ze strany SFC Opava ocení a na stadionu se budou podílet na ryze sportovní atmosféře,“ dodal Michal Bělák.

„Historicky jsou v obou klubech osobnosti našeho regionu a jak Opava, tak Ostrava patří mezi bašty fotbalu u nás. Za sebe a za klub SFC Opava si přeji sportovní zážitek bez excesů na i mimo stadion. Bylo by škoda pověstné derby znehodnotit a zviditelnit veřejnosti jinak než sportovně a reklamou na fotbal jako takový,“ uzavřel Petr Machovský ředitel společnosti SFC Opava.

Petr Machovský, ředitel společnosti Slezský FC Opava

Ing. Václav Brabec, předseda představenstva FC Baník Ostrava

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA