FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Společné prohlášení SFC Opava a Baníku

27.10.2018 | Redakce

Listopadové derby mezi SFC Opava a Baníkem se blíží. Oba kluby se dohodly na počtu vstupenek, které domácí klub poskytne fanouškům Baníku. Bude to výrazně více, než kolik určuje povinná pětiprocentní kvóta. Oba kluby si zároveň uvědomují vysokou rizikovost zápasu a přicházejí s následujícím společným prohlášením.

Všechny zainteresované strany si uvědomují vysoké bezpečnostní riziko tohoto utkání a udělají maximum možného pro snížení všech možných rizik spojených s organizací tohoto zápasu.

Slezský FC Opava na základě žádosti FC Baník Ostrava a doporučení zástupců Policie ČR uvolní pro potřeby hostujících fanoušků část tribuny H o celkové kapacitě 1009 míst. Jedná se o zhruba 16 % celkové kapacity Městského stadionu na toto derby, což je výrazně vyšší počet vstupenek, než stanovuje minimální kvóta (5 % z kapacity stadionu).

FC Baník Ostrava garantoval, že bude důrazně apelovat na své příznivce, aby se chovali sportovně a v duchu fair-play. Případné nevhodné chování fanoušků FC Baník Ostrava může v budoucnu ovlivnit kvótu vstupenek jim určenou při vzájemných utkáních. FC Baník Ostrava zároveň zajistí distribuci vstupenek mezi své fanoušky. Distribuce lístků pro fanoušky FC Baník Ostrava bude zahájena prostřednictvím Baníku Ostrava v pondělí 5. listopadu.

Oba kluby věří, že toto vstřícné rozhodnutí ze strany SFC Opava povede ke zmírnění napjatých vztahů mezi fanoušky obou klubů a především přispěje ke sportovní atmosféře na Městském stadionu v Opavě při listopadovém slezském derby.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo pro naše fanoušky vyjednat výrazně vyšší počet vstupenek, než jaká je povinná kvóta,“ konstatuje Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. „Zároveň chci poděkovat zástupcům opavského klubu za ochotu a vstřícnost. Věřím, že i naši fanoušci tento přístup ze strany SFC Opava ocení a na stadionu se budou podílet na ryze sportovní atmosféře,“ dodává Michal Bělák.

Bližší organizační informace týkající se tohoto utkání budou postupně uveřejňovány na webových stránkách jednoho či druhého klubu. V den utkání budou přijata mimořádná bezpečnostní opatření.

Ing. Marek Hájek, předseda představenstva SFC Opava

Ing. Václav Brabec, předseda představenstva FC Baník Ostrava

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA