FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Soustředění v Čeladné: Fotbal, ale taky kolo a tenis

05.09.2018 | Redakce

Fotbal, ale také cyklistika a tenis. Taková byla sportovní náplň prvních dvou dnů soustředění Baníku Ostrava v Čeladné. Ve čtvrtek a v pátek už se tým začne víc věnovat taktickému nácviku pro nejbližší utkání se Spartou. V pátek v 11 hodin si Baník v Čeladné zahraje přípravný zápas proti Vítkovicím.

Baník dorazil do Čeladné v úterý a první den přípravy měl fotbalovou náplň. „Líbilo se mi, jak byli kluci natěšení, mělo to úroveň,“ pochvaloval si trenér Bohumil Páník.

Těžší to baníkovci měli ve středu. Přišlo na řadu kolo a náročná beskydská trať. „Byl to krásný výlet, zhruba čtyřicet kilometrů s převýšením 700 až 800 metrů,“ pravil Bohumil Páník. Baník se v úterý rozdělil na dvě skupiny. První vyrazila na bicykl, druhá se věnovala tenisu. A odpoledne si obě skupiny role vyměnily. Když se první skupina z cyklovýletu vrátila, ocenil trenér Páník nejzdatnější jedince. „Musím říct, že jsem byl překvapen. Nejlepší na kole byl můj asistent Víťa Baránek. Pak gólman Viktor Budinský a třetí byl Milan Jirásek. Já jsem pendloval mezi špicí a koncem pelotonu na elektrokole a zezadu to celé kontroloval Marek Jankulovski. Také na elektrokole,“ řekl ostravský trenér s úsměvem na tváři.

Ostravský kouč si velmi pochvaloval komfort hotelu U Holubů, kde je Baník ubytován. „Skvěle je tu o nás postaráno,“ řekl. „A to nádherné prostředí kolem nás hráče nabíjí. Někteří mi říkali, že nemusíme příště jezdit do Alp, protože tady je to prý úplně stejné,“ poznamenal Bohumil Páník.

Ve čtvrtek a v pátek už se mužstvo zaměří i na určité taktické prvky pro přípravu na duel se Spartou. V pátek v 11 hodin si Baník v Čeladné zahraje přípravný zápas proti Vítkovicím, na který se přijdou podívat žáci čeladenské základní školy. „Jsme velice rádi, že jsme aspoň touto formou, tedy tím, že zde tento duel sehrajeme, mohli Čeladné vrátit to, jak se o nás postarala. Máme za co děkovat,“ řekl Marek Jankulovski, sportovní ředitel Baníku Ostrava. 

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
B of B cars s.r.o.
FORTUNA