st 19.7.2023
A-tým

Souhrn letních změn v kádru

Kádr áčka prošel v letní přestávce velkou přestavbou. K dnešku bylo administrativně uzavřeno deset příchodů.

Jedenáctým nováčkem by se mohl stát Nigerijec David Fadairo, jehož transfer je stále rozjednán. "Zájem máme i o Srdjana Plavšiće, ale tam to není jen o nás. Bude záležet na něm, jak se rozhodne, protože nabídek má více," řekl šéf sportovního úseku Luděk Mikloško.

Sedm hráčů z jarního kádru naopak odešlo s tím, že angažmá Daniela Smékala ve Skalici se stále dolaďuje.

"Letos chceme mít trošku širší kádr, protože v minulé sezoně nám v závěru několik zraněných hráčů vypadlo. Úplně přesné číslo neřeknu, ale pětadvacet, šestadvacet hráčů bychom mít chtěli. Budeme teď navíc mnohem více propojeni i s béčkem, které bude přímo na Bazalech," řekl Pavel Hapal.


Příchody:

Jakub Markovič (Slavia Praha), Filip Blažek (Skalica), Matej Madleňák (hostování s opcí MFK Ružomberok), Gigli Ndefe (návrat z hostování v Liberci), Ewerton (hostování s opcí Slavia Praha), Samuel Grygar (Inter Milán), Patrick Kpozo (Šeriff Tiraspol), Tomáš Rigo (Slavia Praha), Filip Kubala (Hradec Králové), Abdullahi Tanko (Varnsdorf)

Odchody:

Jaroslav Svozil (MFK Karviná), Cadu (návrat z hostování do Viktorie Plzeň), Srdjan Plavšić (návrat z hostování do Slavie Praha), Muhamed Tijani (Slavia Praha), Nemanja Kuzmanović (Nea Salamina), Daniel Smékal (v jednání MFK Skalica), Jan Laštůvka (v jednání)

29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
19
David
Lischka
20
Abdullahi
Tanko
24
Jan
Juroška
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula
4
Robert
Mišković
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
0
Paixao da Silva
Ewerton
17
Michal
Frydrych
10
Matěj
Šín
35
Jakub
Markovič
77
Gigli
Ndefe
12
Tomáš
Rigo
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar