st 15.2.2017
A-tým

Smolař Tomáš Hučko – dalších šest týdnů stop

Na Tomáše Hučka si v letošní zimě zasedla smůla. Jen co úspěšně doléčil natažený úpon břišního svalu, vrací se na marodku – v úterním přípravném utkání si vážně poranil předloktí a přinejmenším šest týdnů si nezahraje.

Jednatřicetiletý slovenský obránce byl na hřišti proti Nitře necelou čtvrthodinu, když nekoordinovaně dopadl na zem po hlavičkovém souboji ve vzduchu. Ruka mu zůstala pod tělem a okamžitě bylo jasné, že je zle.

„Tomáše jsme ihned vezli do nemocnice a bohužel se vyplnily ty horší prognózy. Zranění je vážnějšího charakteru. Lékař předběžně odhadl dobu léčby na šest týdnů, ale ještě se to může změnit podle vývoje v příštích dnech. Přejeme Tomášovi co nejrychlejší uzdravení,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baníku se tak už před úvodem jara vyplácí, že disponuje širokým kádrem. Místo Tomáše Hučka mohou na levé straně obrany plnohodnotně alternovat Matěj Helešic nebo Denis Granečný. „Hlavně Matěj teď má dobrou formu, doufám, že bude pokračovat v tvrdé práci,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

0
Jiří
Boula
0
Jaroslav
Svozil
0
Jiří
Klíma
0
Jiří
Fleišman
0
Martin
Chlumecký
0
Jan
Laštůvka
0
Ladislav
Takács
0
David
Lischka
0
Lukáš
Budínský
0
Daniel
Tetour
0
Filip
Kaloč
0
David
Buchta
0
Petr
Jaroň
0
Jan
Juroška
0
Gigli
Ndefe
0
Ladislav
Almási
0
Jakub
Pokorný
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Muhammed
Sanneh