st 15.2.2017
A-tým

Smolař Tomáš Hučko – dalších šest týdnů stop

Na Tomáše Hučka si v letošní zimě zasedla smůla. Jen co úspěšně doléčil natažený úpon břišního svalu, vrací se na marodku – v úterním přípravném utkání si vážně poranil předloktí a přinejmenším šest týdnů si nezahraje.

Jednatřicetiletý slovenský obránce byl na hřišti proti Nitře necelou čtvrthodinu, když nekoordinovaně dopadl na zem po hlavičkovém souboji ve vzduchu. Ruka mu zůstala pod tělem a okamžitě bylo jasné, že je zle.

„Tomáše jsme ihned vezli do nemocnice a bohužel se vyplnily ty horší prognózy. Zranění je vážnějšího charakteru. Lékař předběžně odhadl dobu léčby na šest týdnů, ale ještě se to může změnit podle vývoje v příštích dnech. Přejeme Tomášovi co nejrychlejší uzdravení,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baníku se tak už před úvodem jara vyplácí, že disponuje širokým kádrem. Místo Tomáše Hučka mohou na levé straně obrany plnohodnotně alternovat Matěj Helešic nebo Denis Granečný. „Hlavně Matěj teď má dobrou formu, doufám, že bude pokračovat v tvrdé práci,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

4
Robert
Mišković
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
77
Gigli
Ndefe
15
Patrick
Kpozo
30
Jiří
Letáček
20
Abdullahi
Tanko
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
26
Filip
Blažek
7
Karel
Pojezný
0
Paixao da Silva
Ewerton
35
Jakub
Markovič
10
Matěj
Šín
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
12
Tomáš
Rigo
19
David
Lischka
13
Samuel
Grygar
21
Jiří
Klíma