st 15.2.2017
A-tým

Smolař Tomáš Hučko – dalších šest týdnů stop

Na Tomáše Hučka si v letošní zimě zasedla smůla. Jen co úspěšně doléčil natažený úpon břišního svalu, vrací se na marodku – v úterním přípravném utkání si vážně poranil předloktí a přinejmenším šest týdnů si nezahraje.

Jednatřicetiletý slovenský obránce byl na hřišti proti Nitře necelou čtvrthodinu, když nekoordinovaně dopadl na zem po hlavičkovém souboji ve vzduchu. Ruka mu zůstala pod tělem a okamžitě bylo jasné, že je zle.

„Tomáše jsme ihned vezli do nemocnice a bohužel se vyplnily ty horší prognózy. Zranění je vážnějšího charakteru. Lékař předběžně odhadl dobu léčby na šest týdnů, ale ještě se to může změnit podle vývoje v příštích dnech. Přejeme Tomášovi co nejrychlejší uzdravení,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baníku se tak už před úvodem jara vyplácí, že disponuje širokým kádrem. Místo Tomáše Hučka mohou na levé straně obrany plnohodnotně alternovat Matěj Helešic nebo Denis Granečný. „Hlavně Matěj teď má dobrou formu, doufám, že bude pokračovat v tvrdé práci,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

7
Martin
Fillo
5
Adam
Jánoš
15
Patrizio
Stronati
18
Tomáš
Zajíc
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanovič
21
Daniel
Holzer
25
Jiří
Fleišman
31
Ondřej
Šašinka