st 15.2.2017
A-tým

Smolař Tomáš Hučko – dalších šest týdnů stop

Na Tomáše Hučka si v letošní zimě zasedla smůla. Jen co úspěšně doléčil natažený úpon břišního svalu, vrací se na marodku – v úterním přípravném utkání si vážně poranil předloktí a přinejmenším šest týdnů si nezahraje.

Jednatřicetiletý slovenský obránce byl na hřišti proti Nitře necelou čtvrthodinu, když nekoordinovaně dopadl na zem po hlavičkovém souboji ve vzduchu. Ruka mu zůstala pod tělem a okamžitě bylo jasné, že je zle.

„Tomáše jsme ihned vezli do nemocnice a bohužel se vyplnily ty horší prognózy. Zranění je vážnějšího charakteru. Lékař předběžně odhadl dobu léčby na šest týdnů, ale ještě se to může změnit podle vývoje v příštích dnech. Přejeme Tomášovi co nejrychlejší uzdravení,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baníku se tak už před úvodem jara vyplácí, že disponuje širokým kádrem. Místo Tomáše Hučka mohou na levé straně obrany plnohodnotně alternovat Matěj Helešic nebo Denis Granečný. „Hlavně Matěj teď má dobrou formu, doufám, že bude pokračovat v tvrdé práci,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

24
Jan
Juroška
8
Jaroslav
Harušťák
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
4
Yira
Sor
20
Jakub
Pokorný
21
Jiří
Klíma
32
Lukáš
Budínský