FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Semifinále MOL Cupu: Baník přivítá Bohemians 1905

05.04.2019 | Redakce

Semifinálovým soupeřem Baníku Ostrava v letošním ročníku MOL Cupu budou Bohemians Praha 1905. Rozhodl o tom páteční los. Zápas se bude hrát 24. dubna a jeho dějištěm bude Městský stadion v Ostravě.

Los nejprve určil první semifinálovou dvojici. Tu spolu utvořily Slavia a Sparta. V tu chvíli bylo jasné, že druhou dvojicí spolu dají dohromady Baník a Bohemians 1905. A šlo jen o to, který celek bude z osudí tažen jako první a bude mu tím pádem přiznáno pořadatelství zápasu. Jan Pauly, generální sekretář FAČR  z osudí vytáhl míček, v němž byl složen lístek s nápisem FC Baník Ostrava. A v tu chvíli bylo vše jasné.

"Bude to těžký zápas, jako každý jiný. Musíme se na to připravit. Před tím nás ale čekají důležitější ligové zápasy, na které se musíme připravit zrovnatak. A pak se můžeme soustředit na utkání s Bohemkou," řekl Marek Jankulovski, sportovní ředitel FC Baník Ostrava. "Víme, o co hrajeme. Že je ve hře postup do třetího předkola Evropské ligy. A to je motivace pro všechny. Pro hráče, pro vedení, pro celé město," uvedl sportovní ředitel Baníku. 

Netajil se tím, že je rád, že Baník může semifinálový duel sehrát v domácím prostředí. "Podpora našich fanoušků je obrovská.  I teď v té fázi, kdy se nám úplně nedaří, jsou naším hnacím motorem a dotlačili nás i ke čtvrtfinálovému vítězství nad Libercem v prodloužení.  Věřím, že se jim teď odvděčíme postupem do finále," uzavřel Marek Jankulovski.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA