so 24.9.2016
A-tým

Scházela nám odvaha, trápí trenéra

Nebyl to zrovna úspěšný týden. Baník po středečním pohárovém vyřazení na hřišti třetiligového Litoměřicka nepřemohl ani Pardubice a kouč Vlastimil Petržela po dnešní bezgólové plichtě nemaloval věci narůžovo. „Ani jeden z týmů si výhru nezasloužil. Pro mě je starost to, že si tři body nezasloužil ani náš tým,“ uvedl.

Jak hodnotíte výkon svého týmu?

Bylo to nesmírně bojovné utkání, což jsme ale čekali. K tomu musíme připočíst i dopolední začátek, který nemám moc rád. Našemu výkonu scházela odvaha dostat se do pokutového území. Když už se tam třeba po přestávce Karol Mondek dostal, tak si míči podkopnul a soupeř mu ho stačil vypíchnout.

Celkově ale vaše hra proti jiným zápasům zaostávala…

Domácí celek hrál výborně, obětavě a bojovně. Byly to úplně jiné Pardubice, než které jsem tady viděl v utkání s Opavou. Nám se nedařilo kombinovat, prostě jsme nehráli tak, jako třeba doma proti Prostějovu, kdy jsme soupeře přehráli a vykombinovali. V poločase se nám zranil Stáňa, což bylo na naší hře pak znát, navíc nehrál ani distancovaný Hučko. Musím se ještě podívat na videozáznam, ale z mého pohledu se zdálo, že dal Stáňa na konci prvního poločasu regulérní gól.

Co se dělo o přestávce v kabině?

Bylo tam hodně rušno, protože jsem neřval jen já, ale také zkušení kluci z týmu, kteří k tomu mají taky, co říct. Chyběl tomu důraz i nasazení. Já jsem byl fotbalista, který vždy skočil do všeho, žádný souboj jsem nevypustil. Tady mi přišlo, že řada hráčů se v prvním poločase šetřila, což je samozřejmě špatně. Takových hráčů tam bylo osm. My v těch soubojích nemůžeme uhýbat a prohrávat je.

16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
5
Adam
Jánoš
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
8
Jaroslav
Harušťák
32
Lukáš
Budínský
19
David
Lischka
4
Yira
Sor
17
Muhammed
Sanneh
7
Ondřej
Chvěja
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Roman
Potočný
21
Jiří
Klíma
66
Denis
Granečný
77
Gigli
Ndefe
33
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin