čt 6.10.2016
Aktuální zprávy

Šašinka a Chvěja se trefili proti Estonsku

Jako z partesu vstoupila do kvalifikace o mistrovství Evropy česká reprezentační devatenáctka. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka i díky gólům Ondřeje Šašinky a Ondřeje Chvěji deklasovali v Teplicích Estonsko 5:0.

Do základní sestavy se z kvarteta nominovaných baníkovců dostal pouze útočník Šašinka a už v 17. minutě založil první gólovou akci, na jejímž konci stál Turyna. Po obrátce se do hry dostali i další Ondřejové Chvěja a Lingr a v závěrečné pětiminutovce omladina z Bazalů povedený zápas uzavřela i gólově. Pět minut před koncem Šašinka z pravé strany prostřelil estonského brankáře počtvrté a v závěrečné minutě stanovil konečné skóre ranou z šestnáctky ještě Chvěja. Dominik Smékal zůstal tentokrát mezi náhradníky.

Devatenáctka hraje další zápas v sobotu v Ústí nad Labem proti Slovinsku.