čt 17.3.2016
A-tým

S Baníkem opět naplno trénuje stoper Martin Kouřil

Téměř půlroční je již absence pětadvacetiletého stopera Baníku Martina Kouřila na ligových trávnících. Kvůli zdravotním potížím se na hřiště naposled dostal počátkem října loňského roku, kdy baníkovcům pomohl k výhře nad Olomoucí.

Po několika týdnech individuální přípravy mu ovšem nyní svítá naděje na změnu statusu dlouhodobého maroda. Od pondělka se totiž znovu naplno zapojil do tréninků s mužstvem a věří, že ve svém návratu bude zdárně pokračovat. Jeho úkoly jsou nyní jasně dané: tvrdě pracovat na fyzické kondici a postupně získávat herní praxi.

„Pomalu se do toho zase dostávám, uvidíme, jak to bude pokračovat. Na zápas to zatím není. Možná bych mohl naskočit po reprezentační přestávce,“ říká Kouřil, kterého od podzimu trápilo zranění kotníku. V této sezóně tak nastoupil jenom v sedmi ligových utkáních, ve kterých vstřelil jeden gól. Přitom je zjevné, že stoper jeho fyzických parametrů, který už má v lize něco za sebou, by se mladému týmu v jarních bojích docela hodil. Zvláště když má kouč Vlastimil Petržela momentálně ideální možnost zkoušet v sestavě různé varianty pro budoucnost.

11
Nemanja
Kuzmanović
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
5
Adam
Jánoš
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
12
Radovan
Murin
66
Denis
Granečný
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma
17
Muhammed
Sanneh