čt 17.3.2016
A-tým

S Baníkem opět naplno trénuje stoper Martin Kouřil

Téměř půlroční je již absence pětadvacetiletého stopera Baníku Martina Kouřila na ligových trávnících. Kvůli zdravotním potížím se na hřiště naposled dostal počátkem října loňského roku, kdy baníkovcům pomohl k výhře nad Olomoucí.

Po několika týdnech individuální přípravy mu ovšem nyní svítá naděje na změnu statusu dlouhodobého maroda. Od pondělka se totiž znovu naplno zapojil do tréninků s mužstvem a věří, že ve svém návratu bude zdárně pokračovat. Jeho úkoly jsou nyní jasně dané: tvrdě pracovat na fyzické kondici a postupně získávat herní praxi.

„Pomalu se do toho zase dostávám, uvidíme, jak to bude pokračovat. Na zápas to zatím není. Možná bych mohl naskočit po reprezentační přestávce,“ říká Kouřil, kterého od podzimu trápilo zranění kotníku. V této sezóně tak nastoupil jenom v sedmi ligových utkáních, ve kterých vstřelil jeden gól. Přitom je zjevné, že stoper jeho fyzických parametrů, který už má v lize něco za sebou, by se mladému týmu v jarních bojích docela hodil. Zvláště když má kouč Vlastimil Petržela momentálně ideální možnost zkoušet v sestavě různé varianty pro budoucnost.

8
Jakub
Drozd
21
Daniel
Holzer
31
Ondřej
Šašinka
24
Jan
Juroška
5
Adam
Jánoš
18
Tomáš
Zajíc
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
16
Jan
Laštůvka
17
Muhammed
Sanneh
13
Ondřej
Kukučka
30
Viktor
Budinský
1
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
14
Pepe
Mena
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanovič
15
Patrizio
Stronati
7
Martin
Fillo
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
23
Jaroslav
Svozil