FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

S Baníkem opět naplno trénuje stoper Martin Kouřil

17.03.2016 | Tomáš Svoboda

Téměř půlroční je již absence pětadvacetiletého stopera Baníku Martina Kouřila na ligových trávnících. Kvůli zdravotním potížím se na hřiště naposled dostal počátkem října loňského roku, kdy baníkovcům pomohl k výhře nad Olomoucí.

Po několika týdnech individuální přípravy mu ovšem nyní svítá naděje na změnu statusu dlouhodobého maroda. Od pondělka se totiž znovu naplno zapojil do tréninků s mužstvem a věří, že ve svém návratu bude zdárně pokračovat. Jeho úkoly jsou nyní jasně dané: tvrdě pracovat na fyzické kondici a postupně získávat herní praxi.

„Pomalu se do toho zase dostávám, uvidíme, jak to bude pokračovat. Na zápas to zatím není. Možná bych mohl naskočit po reprezentační přestávce,“ říká Kouřil, kterého od podzimu trápilo zranění kotníku. V této sezóně tak nastoupil jenom v sedmi ligových utkáních, ve kterých vstřelil jeden gól. Přitom je zjevné, že stoper jeho fyzických parametrů, který už má v lize něco za sebou, by se mladému týmu v jarních bojích docela hodil. Zvláště když má kouč Vlastimil Petržela momentálně ideální možnost zkoušet v sestavě různé varianty pro budoucnost.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA