čt 31.10.2019
A-tým

Rudolf Reiter: V prodloužení jsem viděl dvojmo

Ve středu večer tvrdě odmakal utkání se Slavií. Stejně jako jeho spoluhráči. Ve čtvrtek ráno už se Rudolf Reiter hlásil na tréninku, aby spolu s týmem únavu vyběhal. A aby tím defacto zahájil přípravu na sobotní utkání v Edenu.

Vraťme se ještě zpět k utkání. Co bylo podle vás rozhodujícím faktorem v cestě za vítězstvím?

Šli jsme do toho s tím, že Slavia Praha je momentálně jednou z nejlepších českých fotbalových značek. Takže jsme to šli na hřiště odpracovat. A myslím si, že jsme tam všichni nechali všechno. Že jsme opravdu dřeli jeden za druhého. A odměnou za to byl ten výsledek.

Zdálo se až neuvěřitelné, jak dlouho jste v takto enormním nasazení dokázali hrát. I v prodloužení…

Zaprvé nás hnali fanoušci. Zadruhé hrálo důležitou roli i to, že jsme od první minuty Slavii hnali, takže své sehrála i naše víra. Najednou jsme viděli, že to jde. I se Slavií. A když funguje hlava, fungujou i nohy.

Fungujou nohy i dnes, ve čtvrtek, tedy den poté?

Teď jsme takoví trochu rozlámaní. Ale dáme se do kupy a v sobotu nás čeká vlastně druhé kolo. Jako boxery. A já doufám, že se s nimi budeme v sobotu rvát úplně stejně. Pokusíme se něco podobného zopakovat.

Odehrál jste někdy v lize nebo poháru tak fyzicky náročné utkání, jako ve středu?

Pamatuju si hodně náročné zápasy, ale myslím, že tento aspiruje mezi ty top, pokud se týká náročnosti. Ale jak jsem říkal. Když víte, že vám to zrovna docela lepí, běhá, tak hlava funguje jinak a vymáčknete ze sebe ještě o něco víc než normálně.

Sáhl jste si na dno? Dospěl jste v prodloužené do fáze, kdy už to dál opravdu nešlo?

Kolem té stodesáté minuty jsem viděl dvojmo. A chtěl jsem třeba ještě zabrat, ale nohy už nešly. Plíce ještě jakžtakž ano, ale nohy už prostě řekly ne, už nemůžeš.

Když jste v prodloužení střídal, vedl Baník 1:0. Jak moc jste se o náskok v té chvíli bál?

Bál, nebál… Jájsem prostě viděl, že celý zápas dřeme, že nám to všem běhá. Takže si nemyslím, že bych se nějak bál. Na druhou stranu, je to samozřejmě Slavia. Se vším respektem.

Je možné podat takový výkon proti Slavii dvakrát v rozmezí několika dnů?

Možné to je. Bude na nás, jak se připravíme. Největší roli bude hrát zase hlava. Musíme si říct, že žádná únava není. A zkusit podat takový výkon podruhé, protože když to šlo jednou, proč by to nešlo podruhé?

V sobotu nastoupí Slavia nejspíše v jiné sestavě…

Samozřejmě je potřeba říct, že Slavia nehrála v top sestavě. Nevím, v jaké nastoupí v sobotu, protože pokud vím, tak v úterý mají Barcelonu. Každý zápas je ale úplně jiný. Oni budou hrát doma, lidi je tam taky docela ženou. My tam ale můžeme jet s čistou hlavou a hrát tam uvolněněji. Nemusíme být v křeči. Odzkoušeli jsme si, že to prostě jde. Tak proč to nezkusit znovu.

77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
8
Srdjan
Plavšić
1
Martin
Hrubý
7
Karel
Pojezný
26
Muhamed
Tijani
3
Muhammed
Sanneh
17
Michal
Frydrych
22
Filip
Kaloč
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
13
Daniel
Smékal
10
Matěj
Šín
23
Jaroslav
Svozil
30
Jiří
Letáček
33
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács
96
Eneo
Bitri
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
18
Robert
Mišković
14
Petr
Jaroň