po 15.7.2019
A-tým

Rudolf Reiter: Chtělo to víc tlaku do šestnáctky

Má za sebou ligovou premiéru v dresu Baníku. Stejně jako jeho spoluhráči a fanoušci, ani Rudolf Reiter nemohl být s výsledkem utkání s Libercem spokojen.

Proč se Baníku utkání nevydařilo?

Prohráli jsme jako tým. První gól jsme jim připravili sami, i když to se stane. Pak jsme za stavu 1:1 neproměnili penaltu, ale neproměnit penaltu jsem viděl i velké světové hráče. Ta neproměněná penalta nás ale utlumila. Měli jsme pokračovat ve hře. Přestali jsme hrát.

Pro vás tedy smutná premiéra...

Byli jsme všichni naštvaní. Je to hořké. Na druhou stranu, pořád je to první zápas. V základní části nás jich čeká ještě dvacet devět. Takže je potřeba honem rychle zapomenout a napravit to v Karviné.

Vedli jste 1:0, co chybělo k tomu, abyste náskok navýšili?

Nevím přesně, co chybělo, ale ten druhý gól už by to rozhodl. To jsme si řekli i o poločase. Dejme druhý gól a bude hotovo. Asi v tom byla z naší strany moc velká hektika. A ten gól na 1:1 přišel taky brzy. Měli jsme to udržet déle. Pak už by se nám to víc otevíralo, protože čas by hrál logicky pro nás. Chtělo to více se tlačit do šestnáctky. Kór když tam teď máme vysokou devítku. Kolikrát, když jsme mohli nacentrovat, ještě jsme to zasekli a hráli pod sebe.

Jaký pocit jste měl z kvality mužstva, které je silnější o několik hráčů včetně vás?

Za mě je ten tým neskutečně silný. Teď je jenom otázkou času, kdy si to sedne a trochu se to sehraje. Síla je tady podle mě obrovská.

24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
30
Jiří
Letáček
32
Paixao da Silva
Ewerton
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
26
Filip
Blažek
11
Eldar
Šehić
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
35
Jakub
Markovič
37
Matej
Madleňák
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
29
Ladislav
Takács
99
Ladislav
Almási
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
15
Patrick
Kpozo
4
Robert
Mišković
77
Gigli
Ndefe
70
David
Fadairo
22
Filip
Kaloč