po 15.7.2019
A-tým

Rudolf Reiter: Chtělo to víc tlaku do šestnáctky

Má za sebou ligovou premiéru v dresu Baníku. Stejně jako jeho spoluhráči a fanoušci, ani Rudolf Reiter nemohl být s výsledkem utkání s Libercem spokojen.

Proč se Baníku utkání nevydařilo?

Prohráli jsme jako tým. První gól jsme jim připravili sami, i když to se stane. Pak jsme za stavu 1:1 neproměnili penaltu, ale neproměnit penaltu jsem viděl i velké světové hráče. Ta neproměněná penalta nás ale utlumila. Měli jsme pokračovat ve hře. Přestali jsme hrát.

Pro vás tedy smutná premiéra...

Byli jsme všichni naštvaní. Je to hořké. Na druhou stranu, pořád je to první zápas. V základní části nás jich čeká ještě dvacet devět. Takže je potřeba honem rychle zapomenout a napravit to v Karviné.

Vedli jste 1:0, co chybělo k tomu, abyste náskok navýšili?

Nevím přesně, co chybělo, ale ten druhý gól už by to rozhodl. To jsme si řekli i o poločase. Dejme druhý gól a bude hotovo. Asi v tom byla z naší strany moc velká hektika. A ten gól na 1:1 přišel taky brzy. Měli jsme to udržet déle. Pak už by se nám to víc otevíralo, protože čas by hrál logicky pro nás. Chtělo to více se tlačit do šestnáctky. Kór když tam teď máme vysokou devítku. Kolikrát, když jsme mohli nacentrovat, ještě jsme to zasekli a hráli pod sebe.

Jaký pocit jste měl z kvality mužstva, které je silnější o několik hráčů včetně vás?

Za mě je ten tým neskutečně silný. Teď je jenom otázkou času, kdy si to sedne a trochu se to sehraje. Síla je tady podle mě obrovská.

16
Jan
Laštůvka
33
Eldar
Šehić
7
Karel
Pojezný
18
Robert
Mišković
24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
11
Nemanja
Kuzmanović
10
Matěj
Šín
23
Jaroslav
Svozil
1
Martin
Hrubý
3
Muhammed
Sanneh
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
96
Eneo
Bitri
21
Jiří
Klíma
30
Jiří
Letáček
99
Ladislav
Almási
8
Srdjan
Plavšić