čt 8.8.2019
A-tým

Rudolf Reiter: Bohemka? Obrovsky poctivé mužstvo!

Od okamžiku, kdy do Baníku přišel, na sebe poutá pozornost. Fanoušci jsou na výkony Rudolfa Reitera zvědavi. A v sobotu budou ještě zvědavější. Jak by také ne? Vždyť nastoupí proti Bohemians 1905, tedy proti klubu, z něhož do Baníku přišel...

Poprvé od svého přestupu do Baníku si zahrajete proti Bohemians 1905. Co to s vámi dělá?

Nic… Beru to jako normálního soupeře. My víme, jaký je náš úkol. V předchozích dvou domácích zápasech jsme vyšli bodově naprázdno, takže pro nás je jednoznačný úkol číslo jedna vyhrát. A je jedno, jestli je to Bohemka, Sparta nebo někdo jiný.

Určitě to pro vás musí být prestižní duel, máte v Bohemce kamarády, jste s nimi v kontaktu...

Jsem s nimi v kontaktu, ale tak nějak normálně. Fotbal jsme spolu ani neřešili, abych řekl pravdu. Anebo řešili, ale ne tento zápas.

Co může Baník od současných Bohemians očekávat?

Je to obrovsky poctivé mužstvo. Neuvěřitelným způsobem organizované. Tam není jediný člověk, který by něco vypustil a na něco se vykašlal. Oni opravdu útočí i brání v deseti lidech. Dostat se tam bude těžké. Ale bude na nás, abychom nějakou skulinu našli a dali gól.

Pro Baník to bude v sobotu třetí pokus o podzimní domácí vítězství. Co je třeba proti těm dvěma nevydařeným zlepšit, aby kýžené body konečně přišly?

Pokud jde o první zápas, tam bylo nutné zlepšit všechno. Herní projev i bodové vyjádření. Ten druhý zápas, tam už ten výkon nějaké parametry měl. Ale zase jsme to nevyjádřili gólově a bodově. Chce to navázat na tu hru, ale přidat góly a zapsat si body. Myslím, že to bude zápas o nás. A na nás bude záležet, jaký bude průběh zápasu.

Jak hodnotíte dosavadní bodový zisk Baníku v rozehrané sezoně?

Máme šest bodů z dvanácti. To je padesát procent. Všichni bychom si přáli, aby to bylo co nejdřív lepší. Ale tady je zapotřebí čas. Je nás tady pár nových a než se ty automatismy zavedou, trochu času to zkrátka potřebuje.

20
Abdullahi
Tanko
19
David
Lischka
13
Samuel
Grygar
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
77
Gigli
Ndefe
15
Patrick
Kpozo
17
Michal
Frydrych
29
Ladislav
Takács
26
Filip
Blažek
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
0
Paixao da Silva
Ewerton
7
Karel
Pojezný
30
Jiří
Letáček
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič