FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Rudolf Otepka: Na Baník nedám dopustit!

06.03.2020 | Redakce

Byly to nejlepší dva roky v mé kariéře! Těmito slovy dodnes hodnotí své dvouleté působení v Baníku Ostrava jeho někdejší záložník Rudolf Otepka. S dnes již šestačtyřicetiletým bývalým záložníkem jsme se setkali před týdnem v pátek po utkání Baníku v Českých Budějovicích. Tam dnes někdejší skvělý technik bydlí. Celý rozhovor budete moci přečíst v pondělním magazínu BANÍK, nebo již nyní v jeho elektronické podobě.

Ačkoliv v Baníku strávil jen dva roky, zatímco v Příbrami vydržel deset let, Baník zůstane podle jeho slov navždy v jeho srdci. "Ten, kdo neví, o čem je řeč, by mi možná nevěřil, nebo by mi nerozuměl. Jenomže když angažmá v Baníku jednou okusíte, navždycky to ve vás zůstane," říká Rudolf Otepka.

V rozhovoru pro magazín BANÍK vypráví i o nelehké situaci, do níž v roce 2007 přestupem do Baníku přišel. Klub jej tehdy angažoval za všemi baníkovci milovaného Martina Lukeše, který si tehdy vážně poranil koleno. A to nebyla jednoduchá role. 

"Mentalita Ostraváků je specifická. Jsou hodně sví. A když mezi ně přijde někdo zvenčí, není pro něj snadné zapadnout," vzpomíná Rudolf Otepka a dále v rozhovoru líčí, že jinak tomu nebylo ani v tehdejším týmu Baníku. I když vše nakonec dobře dopadlo. Také o tom je řeč v povídání, které nabízí nejnovější magazín BANÍK.

Co dělá Rudolf Otepka dnes? Proč raději zanechal trenérské práce? A co si myslí o současném Baníku? To vše se v novém čísle magazínu BANÍK dočtete. Magazín v elektronické podobě si můžete už nyní pořídit zde.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA