st 29.11.2017
A-tým

Robert Hrubý: Slavia bude silná hlavně dopředu

Slavií prošli tři hráči současného Baníku, ale vedle Martina Suse a Tomáše Mičoly strávil v sešívaném dresu suverénně nejvíce času odchovanec z Edenu Robert Hrubý. „Těším se na to hodně, takový zápas je pro mě samozřejmě jiný než ostatní,“ řekl třiadvacetiletý záložník.

Prožíváte zápasy proti Slavii intenzivněji?

Určitě ano. Byl jsem tam od šesti let, strávil jsem tam řadu roků a těším se na to logicky trošku víc než na jiné zápasy. Určitě je to pro mě speciální utkání. Byl bych rád, kdyby se nám v něm podařilo uspět.

Vazby na současný kádr Slavie máte?

Je tam pořád celkem dost kluků, se kterými jsem se ještě potkal v áčku. Určitě před zápasem prohodíme nějaké slovo.

Se Slavií jste už na podzim doma dokázali uhrát bod. Co by mohlo platit na jejím hřišti?

Doma jsme to v srpnu dokázali odehrát na nulu vzadu, ten zápas jsme tehdy, co se týče defenzívy, zvládli hodně kvalitně a zodpovědně. Budeme se to snažit přenést i do toho pátečního zápasu. I když teď to bude úplně jiné utkání. Slavia má kvalitní tým a široký kádr, můžou sestavu hodně protočit. Oni budou silní dopředu, na to si musíme dát pozor. Dobrá defenzíva, přecházet rychle do protiútoků, zahrozit ze standardek, to jsou takové základní předpoklady.

Jak Baníku pomohla výhra nad Karvinou?

Pochopitelně je ten týden hned veselejší a lepší, když se vyhraje. Snad to tak bude častěji. Vzpruha to je jednoznačně. Pojede se nám teď na Slavii lépe, ale víme moc dobře, že body potřebujeme sbírat i dále. 

11
Nemanja
Kuzmanovič
5
Adam
Jánoš
21
Daniel
Holzer
15
Patrizio
Stronati
31
Ondřej
Šašinka
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
7
Martin
Fillo
18
Tomáš
Zajíc
6
Daniel
Tetour