FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Robert Hrubý: Repre? Motivace do další práce

14.11.2017 | Redakce

Baník měl po osmi letech přímo na hřišti svého zástupce v českém reprezentačním áčku. Záložník Robert Hrubý minulý týden na turnaji v Dauhá zasáhl do zápasů proti Islandu a domácímu Kataru a v padesáti odehraných minutách si připsal rovněž své dva premiérové starty za seniorský národní tým. „Beru to jako motivaci do další práce.“

Splnila se vaše očekávání?

Určitě ano. Jsem rád, že jsem si mohl na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je. Na všem je poznat, že to je áčková repre, jsem za tu zkušenost rád. Nakonec jsem si i zahrál, takže jsem spokojený. Je to pro mě motivace do další práce, abych mohl třeba jezdit častěji.

Hodně se mluvilo a psalo o moderním fotbalovém zázemí v Kataru, ale taky i o malém zájmu diváků. Jaké jste to vnímal vy?

Přiznám, že taky nás trochu zarazilo, že zájem ze strany místních o fotbal nebyl moc velký. Při utkání nás s Islandem by se to třeba dalo ještě pochopit, ale čekali jsme, že na zápas s domácím Katarem by mohlo přijít hodně lidí, což se nestalo. Ale zázemí, stadion a infrastruktura kolem fotbalu je tam na vysoké úrovni.

Jaké dojmy jste si odnesl po fotbalové stránce?

Zápasy mi nepřišly až takový rozdíl. Island samozřejmě za těch pár minut moc hodnotit nechci. Hrál jsem poločas proti Kataru. Oni byli dost běhaví s balonem, hrálo jim do karet trochu to počasí. Protože i když je podzim, pořád tam je 30 a více stupňů a navíc velká vlhkost vzduchu. Na dovolenou super, ale na fotbal poněkud náročnější. Ale ono je to dost o hlavě stejně jako s tou hrou. Nastavit si to a nebýt z toho zbytečně moc nervózní. Myslím, že se to dá.

FOTO: fotbal.cz

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA